Bebek kakasında beyaz pütürler

P

pütürcüğ

Forum Okuru
Bebek kakasında beyaz pütürler
Bebek kakasında peynir kesiği gibi parçalar pütürler pütürcükler normal mi ?

Selam arkadaşlarım çok fazla olmadı doğum yapalı 1,5 aylık ortalama bir kızım var üç gündür başımda bi sıkıntı var sizlerle paylaşmak istedim. Böyle peynir kesiği gibi beyaz pütür pütürcükler var bu tam olarak ne anlama geliyor böyle bir durum ile daha önce karşılaşan oldu mu ne yapmam gerekiyor doktora götüreyim mi normal bir durum mu bu ve neden oluyor acaba

Selamlar değerli anneler bu durumun normal olduğunu, korkulacak bir durum olmadığını da sizlere söylemem gerekiyor. Ben de anneyim ve 4 tane Rabbim bağışlar ise ( amin deyin cümlemizinkini bağışlasın inşAllah ) evladım var benim annelik zamanlarımda mevsimden mevsime değişikliklerde hatta alerjilerde bu tür durumlar ortaya çıkıyordu. Hatta normal olarak bebeğinizi emzirdiğiniz halde kakasına dikkat edin '( yeni doğan küçük bebeklerden bahsediyorum ) kırmızımsılar görürsünüz bunları da dikkate almayın çok ıkınmadan kaynaklı küçük çapta kanamalar olabilir. Ha eğer kakasında sümüksü gibi bir durum söz konusu olur ise mutlaka doktora götürün. Başka bir nedeni olabilir.

Sizin sorunuzu umarım yanıtlayabilmişimdir. Doktorluk bir durum söz konusu değil. Çok yağlı oluyor bazı annelerin sütleri ondan da bu tür durumlar ile karşı karşıya kalabiliyoruz.

Geri