Bebeklerde göz rengi kaçıncı ayda belli olur

S

Serapzxcxc

Forum Okuru
Bebeklerde göz rengi kaçıncı ayda belli olur
Bebeklerde göz rengi kaçıncı ayda belli olur kesin olarak

Merhaba ben 2 ay önce doğum yaptım.Bebeğimin göz rengi mavi benim kahverengi babasının ela sadece dedesinin göz rengi mavi yani aile de sadece dedemizin göz rengi mavi . Bebeğimin göz rengi döner mi 2 aylık oldu artık göz rengi bu şekilde kalır mı doğrusu gözlerinin rengi çok güzel aman dönmesin istiyorum . bebeklerin göz rengi kesin olarak kaçıncı ayda belli olur

Merhaba Serap,

Bebeklerin göz rengi anneden ya da babadan alacaktır ama bu annenin göz rengi ya da babanın göz rengi olacağı anlamını taşımıyor. Yani kısaca annenin genetik yapısı ve babanın genetik yapısından bebek göz rengini alır mesela 3 nesil önce dedelerden sadece birinin göz rengi mavi ise ve 3 nesil boyunca kimsenin göz rengi mavi olmasa bile siz 3. nesil mavi gözlü dedenin de genetiğini taşıyorsunuz demektir yani bebeğiniz mavi gözlü olabilir. Şimdi gelelim bebeğimizin göz rengi kesin olarak ne zaman belli olur bu süre 6 aydır. 6. ayında bebek tam göz rengini alır ve değişmez .bebekler doğumla genelde tamamına yakının göz rengi griye benzer ve süreç içerisinde göz rengi netleşir belirginleşir. Sağlıklı günler...

Geri