Bebeklerde siyah kaka anlamını açıklar mısınız?

• Konbuyu başlatan Zehrairk
  • Başlangıç tarihi
Z

Zehrairk

Forum Okuru
Bebeklerde siyah kaka anlamını açıklar mısınız?

Bebeklerde siyah kaka melek kadınlar kulübü bebeklerde siyah kaka neden olur forum'da.​

Bebeğim 5 aylık demir takviyesi veriyordum bundan şüphelendim daha önce de hiç görmedim böyle bir durum. Demir takviyesinden ötürü siyah kaka oluşabilir mi? Bebeğim bezini açıyorum ve siyaha yakın renk kaka rengi görüyorum. Bebeklerde siyah kaka anlamı nedir? Başka bir sebebi var mıdır acaba? Bebeğimin kakası ne zaman düzelir acaba? Bu demir ilacindan dolayı takviye alan bebeklerde böyle kaka ile karşı karşıya kalan var mı?

images (7).jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhabalar
Bebeklerin zaman zaman kaka renkleri değişebilir. Bu durumuna göre değişebiliyor. Demin yazimizda da bahsettiğimiz gibi üşütme sonucu ya da demir takviyesi durumunda kalan rengi değişebilir. Normal doğan bebeklerde 4. Aydan itibaren demir takviyesine başlanır. 1 yaşa kadar bu takviyeye devam edilir. 1-3 yaş arasında da demirden zengin gıdalar ile beslenmesi gerekir bebeklerin. Bebeklerin kaka rengi hepsinin anlamı vardır.

"Bebeklerde siyah kaka neden olur?"​

Bebeklerde siyah kaka durumu dediğimiz gibi Demir takviyesinden dolayı olabilir. Eğer bebeğinizde demir vitamini fazlalığından dolayı siyah kaka olur. Siyah kaka demir fazlalığından olur ve eğer demir miktarı azalırsa kaka rengi de birkaç gün içinde normale döner. Dilerseniz aşağıdaki linkten "3 aylık bebek kakası nasıl olmalı?" Yazımızdan ilgili konuya da bakabilirsiniz.

Geri