Bebeklere sarı mercimek çorbası ne zaman verilir

L

Leyla<<<<<

Forum Okuru
Bebeklere sarı mercimek çorbası ne zaman verilir
Bebeklere sarı mercimek çorbası ne zaman verilir tarifi

Selam

Bebeğim 8 aylık sarı mercimek çorbası yapmak bebeğime yedirmek istiyorum ek gıdaya geçeli 2 ay oldu yavaş yavaş tüm yiyecekleri alıştırmaya çalışıyorum . Mercimek çorbasının da iyi olacağını düşündüğüm için yapmak istiyorum ama tam olarak hem tarifini yazarsanız hem de 8 aylık bebeğe sarı mercimek çorbası verebilir miyim tam olarak hangi ayda sarı mercimek çorbası verebilirim bir sakıncası var mı bir de tarifini yazarsanız memnun olurum

Merhaba

Sarı mercimek çorbası çok besleyici bir çorbadır bebeklere 8 aydan sonra verilir yani 8 ayında da verebilirsiniz diyebilirim.

Malzemeleri ; 2 yemek kaşığı mercimek, yarım patates, yarım havuç ,yarım soğan ,2 su bardağı su , bir çay bardağı kemik suyu, bir çay kaşığı, tereyağı 1 çay kaşığı zeytinyağı.

Yapılışına gelince; 2 çay kaşığı mercimeği 2 su bardak suda haşlıyorsunuz haşlandıktan sonra mercimeğin içerisine yarım patates ,yarım havuç ve yarım soğanı atıp haşlamaya devam ediyorsunuz .

Daha sonra kemik suyunu ilave ediyorsunuz bir çay kaşığı tereyağı ve bir çay kaşığı zeytinyağı ilave ettikten sonra bütün hepsini blendırdan geçirip bebeğinize verebilirsiniz isterseniz . Bebeğinize verirken bir tutam da nane ekleyebilirsiniz

Geri