Beş aylık bebeğin boyu kilosu ölçüleri ne olmalı ideal?

P

Peri7676

Forum Okuru
Beş aylık bebeğin boyu kilosu ölçüleri ne olmalı ideal?

Beş aylık bebeğin boyu kilosu melek kadınlar kulübü beş aylık bebek boyu ve kilosu forumda.​

Arkadaşlar benim bebeğim 5 aylık ve şuan kilosu 6700gr görenler hep zayıf diyor bebeğime akıl vermeye çalışıyorlar sinir oluyorum. Doktora da kontrole götüreceğim ek olarak devam sütü ya da ne onerirse artık o şekilde davranacağım. 5 aylık bebeğin boyu kilosu ne olmalı sizin 5 aylık bebekleriniz kaç kilo özellikle kiloya gören çok küçük kalmış diyorlar ya.

Merhabalar
Bana göre bebeğinizde öyle aman aman bir kilo kaybı yok ama destekleyerek kilo almasını sağlayabilirsiniz. Etrafın doldurusuna gelmeyin ama doktora giderek önerilerini de dinleyebilirsiniz. 5 aylık bebeğin boyu kilosu ne olmalı şöyle söyleyeyim ki kilo olarak kız çocuklarda 5500-7100gr kadar aralıkta olabilir. Boy olarak da 57-70 cm uzunluğunda olabilirler. Erkek bebeklerde ise bu ölçüler biraz daha fazla olabilir. Sizin bebeğiniz dediğim gibi çok aşırı zayıf değil ama doktorunuza bir danışarak ek devam sütü ile desteklemek bebeğinizin toplanmasını sağlayacaktır.

6-9 aylık bebek beslenmesi için öneriler yazımızı da inceleyerek bebeğinizin yaşı aralığında neler yemesi gerekir nasıl doğru beslenir yazımızda inceleyebilirsiniz. "6-9 aylık bebeğin beslenmesi"

Geri