Bilemedim hamilemiyim ? Yardım lütfen

eSteLLa

Yeni Üye
Üye
Bilemedim hamilemiyim ? Yardım lütfen
Merhaba arkadaşlar. Günlerdir forumunuzu takip ediyorum içimi rahatlatıyor ve heyecanlandırıyorsunuz. Üye olup bende sormak istedim tecrübeli arkadaşlara.
Eşimle yeni bebek kararı aldık ve geçen adetimden sonra denemelere başladık. 9 gün filan geçti tam yumurtlamaya denk getirmeye çalıştım adetimden 16 gün filan. Neyse şimdi adetime 3 4 gün filan var. Genelde öncesi ağrım olurdu ama bu sefer 1 hafta öncesinden başladı ve sanki adetim gibi ağrı yaşadım ara arada yaşıyorum. Bugün sırt ağrım oldu uzun bi süre şimdi geçti bide bugün bi ara sağ kasığımda ani batma hissettim bi süre sonra geçti. Başka bi belirti yok göğüslerim normal ama adetimde yakın normalde onlarda ağrırdı. Sanki biraz şiş okadar. Sizce test yapayım mı ihtimal var mı yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler

Merhaba, benzer sorularda her zaman üstüne basa basa belirtiyoruz. Belirtilerden yola çıkarak gebelik teşhisi yapılmaz. Çünkü adet öncesi septomlarla gebelik belirtileri benzerlik taşıyor . Yada durum psikolojik olabiliyor, tıbbi koşullarda septomlara neden olabiliyor. Gebeliğin en belirgin septomu adette gecikme olmasıdır. Tabi her adet gecikmeside gebelik kaynaklı değil. Bu nedenle durumu doğrulamak için beklenen adette gecikme varsa gebelik testi yapılmalıdır. Sorunuzun üzerinden bayağı zaman geçmiş umarım beklediğiniz mutlu haberi almışsınızdır.

Merhaba, benzer sorularda her zaman üstüne basa basa belirtiyoruz. Belirtilerden yola çıkarak gebelik teşhisi yapılmaz. Çünkü adet öncesi septomlarla gebelik belirtileri benzerlik taşıyor . Yada durum psikolojik olabiliyor, tıbbi koşullarda septomlara neden olabiliyor. Gebeliğin en belirgin septomu adette gecikme olmasıdır. Tabi her adet gecikmeside gebelik kaynaklı değil. Bu nedenle durumu doğrulamak için beklenen adette gecikme varsa gebelik testi yapılmalıdır. Sorunuzun üzerinden bayağı zaman geçmiş umarım beklediğiniz mutlu haberi almışsınızdır.

Çok teşekkür ederim haklıymışsınız :) malesef gebe değilim. İnşallah bu ay olmuşumdur adetime 9 gün var sabırsızlıkla bekliyorum inş güzel haberleri paylaşırım sizlerle ☺️ çok teşekkürler ilginize

Geri