Bilinmeyen Dil-Halce

• Konbuyu başlatan Bilgimeclisi
  • Başlangıç tarihi
B

Bilgimeclisi

Forum Okuru
Bilinmeyen Dil-Halce
bilinmeyen diller
belki çoğunuz duydu ama abilmiyor çoğunuz biliyor açıklayamıyor veya çoğunuz bunu hiç duymadı ama burada yazacaklarım belki size garip gelecek ama iyi okumalar

Hal dili : insan oğlu tarafından geliştirlen türkçe arapça ingilizce latince farsca ibranice gibi diller tarzında bir dil olup iletişim amaçlı kullanılmaktadır. yani hal dili gerçekten az önce saydığımız diller gibididir. sadece yapısı insan oğlunun dunya buhranı içinde yaşadığı sürece yani dünya gözü ve kalbi ile yaşamını sürdürdüğü sürece öğrenemeyeceği bir dildir. yani bu dili su anda yazdığım yazıyı okur gibi öğrenemezsiniz.

Hal anlamı : hal 2 anlamda türkçede bulunmaktadır. 1 anlam durum davranış sonuç vb. gibi 2. anlamıda insanın yani adem oğlunun. dünya mekanından ölmeden ahiret mekanmına geçişine hal denir yani insan biliyorsunuz yaratılmışların en yücesi olduğunu düşünürsek ve insan istediği doğrultuda ister ahirde isterse dunyada bulunabilme gibi bir becerisi ve yetkiside vardır tabi bu yetki belli şartlarla allah tarafından verilir.

geniş açıklama : hal dili allah katında adem oğlu tarafından konuşulan tek ve dildir. yani insanlar ölümden sonra ve kıyamtten sonra hal dili ile iletişim kuracaklardır. bu dil nasıl öğrenilir. bu dil adem oğlu tarafından zaten öğrenilmiştir. lakin yaradılıştan sonra ahir zaman çağı ile benliğinden yitirilmiş ve kayıp olmuştur. ki hz. adem ile hz.havva dünyaya gönderildiklerinde iletişim kurmaları için halce denilen hal dili kullankata idiler yani adem ve havva beden olarak dünyaya geldiklerinde ilim sahibi idiler.. dünyada yaşamınıza devam ederken halce öğrenmek için... nefsinizin 7 makamından üst sıralara çıkarmaklaolur ve bu halce yani hal dili size melekler tarafından tekrar öğretilir. ve asla unutmazsınız. yani eğer nefsinizin makamını yükseltirseniz. halceyi öğrenebilir ve konusa bilrisiniz. hemde dünyada yani ölmeden ve ahirete göçmeden önce ki ben bu dili konuşan ve bana bizzat gösteren insan ve insanlarla tanıştım.. ve hayretler içinde kaldım gözlerimle gördüm inandım tatkit ettim..

ve burayada sizler tarafından bilsin diye ekliyorum yani siz melekler tarafında bilinsin diye

olurya karşınıza birgün bir hal dili bilen birisi çıkarsa unutmayınki o kişi nefsini terbiye etmiş ve nefsin yedi makamından en üst sralarda bir yere çıkarmış insandır...
sağlıcakla kalın

Geri