Bir anneden doğmamış oğluna mektup

buyursunlar

Yeni Üye
Üye
Bir anneden doğmamış oğluna mektup
Doğmamış oğluma mektup yazdım canım oğlum volkanım oğluma doğum günü mektubu
Canım oğlum..
Daha dünyaya gelmeden sana oğlum demek ne müthiş bir duygu.Canım oğlum,canım Volkanım.Volkan diyorum,çünkü; dedeni çok sevdiğimiz için babanla karar verdik bu isme.Kimbilir deden ne kadar çok sevinecek bu işe..hadi allahtan şanslısın oğlum.Ya dedenin ismi Abuzer olsaydı.
Hiç unutur muyum oğlum ilk senin müjdeni babana nasıl verdiğimi.Eczaneden aldığım testten öğrendim .Doktorlardan önce ilk ben bilmeliydim seni.Doktordan kesin sonucu alıp hemen babana müjdeyi vermeliydim.Ve kan testinden sonra varlığın kesinleşti oğlum.Babanla mutluluğumu paylaşmak için can atıyordum.Haber vereceğim ama, ellerim titriyor, telefonu açamıyordum.Sonunda o mutlu haberini verdim Babana. Baban mutluluktan uçuyordu.Ses tonu değişmişti.Hala inanamıyordu.Ben baba mı olucam”diyordu.Daha kimseye söyleme bir aksilik filan olur” dedim. Tamam dedi ama.akşam eve dönüşte herkese ilan etmişti.Biliyorum sevincini içine sığdıramamıştı.
Artık kendimi bambaşka ve daha özel hissediyodum.Sadece bana ait bir varlık ve 9 ay boyunca sadece bana muhtaç.
Yavrum artık baban sen iyi beslenesin diye neler almıyor ki bana. Nefret ettiğim sütü her akşam yatağımdan beni uyandırıp zorla içiriyor.Yani bebeğim,baban iyi bakıyor sana.
Babannen kırdı ama beni.Ne diyor biliyormusun.Sen dünyaya gelince benimle babanın papucu dama atılacakmış.
Babannen çoğu zamanlar sorarmış babana benim için.Canı ne istiyor,neye aş eriyor diye.Baban söylemiş canımın kestane istediğini.En kısa zamanda o kadar uzak yollardan kestane göndermişlerdi bana. Ne kadar mutlu olmuştum.Hadi şanslısın yavrum.Beni böyle seviyorlarsa,seni nasıl sevecekler acaba?.
Cinsiyetini babanla ilk öğrendiğimde mavi patikler almıştım sana minnacık.
Yavrum hele o ilk kıpırtını hissettiğimde aman Allahım! anlatılmaz bir duygu bu.Hemen babana telefonla haber verdim.Baban da ne desin.”Vay utanmaz, o kesin içeri bir kız almıştır, keyfi yerine gelmiştir” diye.Yavrum daha görmedin ama şimdiden öğren. Baban esprili ve sempatik bir adam.onu gördüğünde bana hak vereceksin.
Canım oğlum için rahat etsin. Baban iyi bakıyor bana.A ma anlayamadık, sen rahat edesin diye mi yoksa benim için mi.Senin yüzünden fırça yiyoruz babandan.Niye öyle birden eğiliyormuşum,dikkat etmeliymişim kendime. Sabahları okula giderken birden kalkmamalıymışım.Senin için tehlikeli olabilirmiş.Hadi yine iyisin oğluşum üstümüze titreyen bir babamız var.
Sen doğunca da böyle düşünücek mi beni acaba.Aklına bile gelmicem belki.
Gecenin üçüydü.Aniden çok şiddetli sancılarım tuttu.Daha 4 aylıktın, çok erkendi.Sana bir şey oldu diye öyle korktum ki oğlum.Kendi sancılarıma dayanabilirdim.Ama senin yok oluşuna nasıl dayanacaktım.İşte ozaman anladım ki annelik duygusu verilmişti bana.Babanı uykudan kaldırdım.Sancıdan kıvrandığımı görünce hastaneye götürdü.Hastaneye geldiğimde sancım azalmıştı.Baban yine beni sinir eden bir espri yapmaya çalışmıştı.Hemşire çok güzelmişte. Oğlum bir ceza hakediyor diimi baban.. Hele sen bir doğda planlar kurarız.
Baban öyle ilginç bir adam ki sevgililer gününde solmasın diye gül değilde toprakta yetişen yaprak almış.Neymiş efendim gül israf oluyormuş solunca atılıyormuş,Bana kalıcı bir hediye almak istemiş. Aldığı bitkiyi şu an mutfakta büyütüyor.Doğduğunda mutlaka görürürsün.Ne kadar kıymetli ki bu bitki, protein alsın diye toprağına süt koymuş.Bende mutfakta ki bu koku ne diyorum .Meğer süt toprağın içinde kokmuş.Sorma oğlum gözü gibi bakıyor bana aldığı o solmayan bitkisine.
Dur babanı yine şikayet edeyim sana.Anneler Gününde de daha önce kaybettiğim yüzüğü bulmuş anneler gününe saklamış.Bir de demez mi “Buyur hediyen”diye .Sağ olsun yine de beni lüks,ortamı hoş olan bir yere yemeğe götürdü.Yani Anneler Günü benim için anlamlı ve şık oldu.
Oğlum kontrollerine gittiğimizde,doktor: “Maşallah tosun gibi bir oğlan olacak” diyor.Gelişimin ilerideymiş.Tabi bu babanla beni çok mutlu ediyor.Hatta doktor:”Maşallah gelişimi baya ilerde,belki annede şeker var” dedi.Kan testine girdik.Çok şükür sağlıklı çıktım
Oğlum galiba baban gibi sorumlu olacaksın.Taa ilk aydan beri duruşun hep doğum pozisyonunda.Hiç değiştirmedin.Yani baban gibi yarının işini bugüne bırakmıyorsun.
Aylar ne çabuk geçti oğlum.8 ayı geride bıraktın 1 ayın kaldı.Artık babanla beraber ,senin için alışverişe çıkıyoruz. Haberin olsun ana kucağın hazır.Sonra ben nerde yatıcam diye ağlama.Bide oyuncak dönencelerin çok şeker.Hele öyle tatlı bir şarkısı var ki;baban eve geldiğimizde müziğini kurdu ve şarkını dinledik. Mutluluktan sarılıp ağladım babana.
Ha bir de baban bir kıyaklık yaptı sana galatasaraylı aslan aldı. Bu arada ilk doğduğunda şaşırmayasın.Sana yine cimbomlu kıyafet giydirecekler.Babanın sana hediyesi.Kaç kere dedimse de nekadar çıkış takımları var diye yine de, illa cimbomlu almış neymiş efendim.Çocuğunu iyi bir galatasaraylı yetiştirecekmiş.Yani fanatik bir baban var oğlum.
Ah canım oğluşum,volkanım,seni bekliyoruz.İçin rahat etsin.Sana iyi bakacak,seni iyi yetiştirecek,ömür boyu güvenebileceğin bir annen ve baban var.

14.05.2008
Çarşamba/saat:16.08
Annen

Moderatör tarafında düzenlendi:
duyugularını diline gerçekten güzel yansıtmış..içimi çeke çeke okudum ben de..

Geri