Bir ayda üç kez adet oldum bunun anlamı ne?

• Konbuyu başlatan şükranhanım
  • Başlangıç tarihi
Ş

şükranhanım

Forum Okuru
Bir ayda üç kez adet oldum bunun anlamı ne?

Bir ayda üç kez adet görmek melek kadınlar kulubü bir ayda iki kez adet forum'da.​

Arkadaşlarım bu ay içerisinde 3 kez adet gördüm nedenini hiç anlamıyorum. Bir tuhaflık hissediyorum. Son adet tarihim 25 aralıktı sonrasında 25 gün sonra bir leke yaşadım 1 gün sürdü. O durdu ikinci kanamada hemen 2 gün sonra oldu o da leke şeklindeydi. 3. kanama ise adet günümde yine ama o da leke şeklinde oldu. Bu ne demek kafam çok karışık. Yani en son 25 ocakta kanama oluştu ve durdu şimdi adet oldum mu olmadım mı anlayamadım. Bir ayda üç kez adet görmek nedir olur mu böyle bir şey?

Merhaba
Bir kadının normal adet döngü aralığı 28 ya da 30 gün olmakla birlikte bu günler birkaç gün oynayabilmektedir. Bunun dışında ayda sadece bir kez adet olunur ve bu da ortalama 5-6 gün kadar kanama sürmektedir. Bunun dışında da sık sık adet görmek pek normal görülmez. 1 ayda çok sık adet görülmesi genelde menopoz döneminde görülen durumdur. Sizin durumunuzda menopoz olma durumu yoksa gebelikten şüphe edebilirsiniz. Ayrıca ilişkiden sonra kanama da olduysa mutlaka jinekoloğa görünmenizi tavsiye ederim. Yine sık adet görülme durumu polip miyom gibi kistlerin durumundan oluşabilir. Ama adet gününüzde sadece 1 gün adet gördüm diyorsanız sonrasında hiç bir kanama yoksa bu lekelenmeler gebeliği işaret edebilir. Gebe değilseniz de mutlaka kadın doğuma görünmenizi tavsiye ederim. Yapılan muayene ve tetkikler sonucu durum ortaya çıkacaktır.

Hemen sizi ilgilendirecek bir yazı daha paylaşmak istiyorum. ''1 ayda 2 defa adet olunur mu'' hemen yazımızı tıklayarak konunun içeriğine ulaşabilirsiniz. Sizinle aynı durum olabilir.

Geri