bir ölünün gözyaşları

kurabiye79

Aktif Üye
Üye
bir ölünün gözyaşları
bir ölünün gözyaşları..
gozyasi-6604.jpg

bu sabah bir sela sesiyle irkildim.kendimi buz gibi hissediyorum..birden içeriden gelen feryatları duydum.odaya bir girdim,gözlerime inanamadım.birisini odanın tam ortasına boylu boyunca yatırıp, üzerine bembeyaz bir çarşaf örtmüşler.annem başucunda dizlerine vurup "yawrum" diye ağlıyordu.babam sanki duwarlardan bir şeylerin acısını çıkarırcasına yumruk atıyordu.ya kardeşim?o ufacık elleriyle yerde yatanın saçlarını okşuyordu.sanki hiçkimse beni görmüyor, duymuyordu.acaba dedim kendi kendime "yoksa ben mi?"..

tam o sırada annem "ecem" diye bağırınca bende bir film koptu.demek yerde boylu boyunca yatan o zawallı benmişim..ölümü kendime konduramıyordum.ağlamak istedim ama ağlayamadım..

işte beni ewden çıkarıyorlar..mahalleme we çocukluğumun geçtiği o güzel, o tatlı, o en hayat dolu yere weda ediyorum..beni sewen sewmeyen herkes oradaydı, arkamdan dualar ediyolardı.herkesi görüyordum ama aşkım yoktu..sonra onun yokuştan bağırarak çıktığını gördüm, içim yanıyordu sanki..sonra tabutuma yaklaştı we sarıldı bana..ağlıyordu, isyan ediyordu!.bakışlarında "bende geliyorum" der gibi bir haykırış wardı.

üzülüyordum we yawaşça yanağından süzülen yaşları sildim.sonra son kez dudaklarına bir buse kondurup "seni sewiyorum engin" diye fısıldadım..işte beni omuzladılar, alibeyköy mezarlığı son istikametti.uzun uzun yollardan sonra mezarımı gördüm.çok derindi, korktum bi an yalnızlıktan..

her şey iyi hoştuda şu içinde olduüum beyaz örtü canımı sıkıyordu.dualar içinde tabutumun kapağının açıldığını hissettim.beni çıkardılar.işte yawaş yawaş yalnızlığa yaklaşıyordum.her şey bitti artık.ne werdiğim sözlerde durdum, ne de ettiğim yeminleri unuttum.neyse hayata son weda, herkes uzaklaşıyor.kimisi başucumda ağladı, kimisi dualar okudu..kimi başını taşlara wurdu..

ahh aşkım sen gitmedin mi?bende başucumda ağlayan kim diyordum.bak sewgilim çök yanıma, sana bir wasiyet bırakacağım duyamasanda..seni ömrüm boyunca seweceğim demiştim ya seni son nefesimde bile sewdim inan bana..hala seni sewiyorum sewgilim hala..sana bir söz wermiştim hatırlıyor musun?seni bir daha asla bırakmayacağım demiştim.ama sözümde duramadım yine.ne olur affet birtanem..ağlama artık sus.acı çekiyorum sen ağladıkça..kıyamam bilirsin senin bir damla gözyaşına..

sana son sözüm ara sıra düşersen yanıma uğra.beni yalnız bırakma kara toprakta..bir gül ağacı dik şu mezarıma ama sakın gözyaşlarınla sulama!!..bir de senden bir isteğim war.beni asla unutma...okulun önünden her geçişinde,bizim şarkımızı her dinlediğinde, "benim bir zamanlar çocukluk aşkım wardı ama Allah onu aldı" dersin we üzerime rahmet dilersin..

şimdi uzaklaş artık git dayanamıyorum, daha fazla ağlama git..toprağımı yeterince ıslattın git artık.işte gidiyorsun..niye durdun?gitsene...
"seni sewiyorum ecem"..
bende seni aşkım bende seni sewiyorum ama artık gözyaşların bana azap çektiriyor inan ki..hadi benim sewgilim, git..git ki artık huzurlu yatayım şu iki metrelik çukurda..bu dünyada da..korkma sabret canım, aşkım sabret..

ruh hastasımısın sen... bu nasıl bir yazı.. ben çok duygusal bir insanım böyle bir yazı beni duygulandırmadı kızdırdı bu ne dir ya... bunu yazıp kurgulayan duygusal filan değil bildiğin ruh hastasıdır... bu ne biçim bir yazı....

sapiklar cogaliyor bu hic hayra alamet degil bence arkadas tedavi olmali

çok güzel yazmış kardeşim benim bugün ölmesekde yarın mutlaka ölceğiz onun için kalp kırmadan can yakmadan hak yemeden ve en önemlisi sevdiklerimizi üzmeden yaşatıp yaşayalım hayatı ölümden korma birgün gelip seni bulacak nede olsa

Geri