Çaresiz hastalıklar için okunacak dualar

• Konbuyu başlatan Misafir
  • Başlangıç tarihi
M

Misafir

Forum Okuru
Çaresiz Hastalıklara karşı okunacak dualar

Merhaba Sevgili Melek'ler... Dileriz ki hiç kimse çaresiz hastalıpğada tutulmaz ve çaresizde kalmaz. Lakin hayat hep bizlerin dilediği gibi gitmiyor ne yazık ki... Bu yazımızda Yüksel Uçar'dan, çaresiz hastalıklara karşı okunacak duaları sizlerle paylaşıyoruz.

dua-14e.jpg

Her şeyden önce şunu çokiy bilmemiz lazım ki çaresizlik insan içindir.

Allah için çaresizlik yoktur.Kuran-ı Kerim her alanda bize rehber olan bir kitaptır. Bu rehberliğini hastalanınca ne yapmamız gerektiği husularda da bize göstermektedir.

Bu konuda Kuran en güzel örneği Hz. Eyyüp (a.s) mın hayatıyla bize anlatmaktadır. Hz. Eyyüp a.s yaşadığı zaman itibari ile çaresiz bir hastalığa yakalanmıştır. Bütün vücudu yara bere içerisinde kalmış. Fakat o hastalığın verdiği sıkıntılara sabrederek Allah’a şükretmiştir.

Sonunda “Rabbi enni messenniyeddurru ve entte erhamürrahimin.” anlamı :

Rabbim bana zarar dokundu (hastalandım. sen erhamürrahiminsin. diye dua etmiş ve hastalıktan kurtulduğu gibi hem de gençleşmiştir. İnşallah bizlerde sıkıntılara maruz kaldığımızda Hz. Eyyüp a.s gibi tam bir teslimiyetle Allah’a tevekkül ve iman edip ve de dua edersek her türlü maddi ve manevi hastalıklardan kurtuluruz. Ve şuna da kesinlikle inanmamız lazım aciz olan insandır çaresizlik insan için geçerli bir durumdur.

Allah için değil. Zaten dua aciz bir varlık olan insanın, sonsuz kudret sahibi olan Allah’tan yardım dilemesidir.

Yüksel UÇAR

Geri