Çaykur'un en iyi en lezzetli çayı hangisi sizce?

• Konbuyu başlatan Tiryakisi
  • Başlangıç tarihi
T

Tiryakisi

Forum Okuru
Çaykur'un en iyi en lezzetli çayı hangisi sizce?

Çaykur'un en iyi çayı melek kadınlar kulübü çaykur'un en iyi çayı hangisi forum'da.​

Bu aralar çaya o kadar çok alıştım ki şimdi çayların arasından en iyisini seçmeye çalışıyorum oturduğum zaman en az 10 bardak çay içiyorum sizce çaykur'un en iyi çayı hangisi denemek isterim mutlaka ya da deneyenler varsa çaykur'un hangi çayı en lezzetlisi? Çaykur Filiz nasıl sizce ben içiyorum çok lezzetli geliyor bana?

Merhabalar
Arkadaşım böyle bir ülkemiz var çaydan zengin nasıl çayı sevmeyiz. Ben özellikle bergamot aromalı çayı çok seviyorum ama çaykur'un en çok içilen çaylarından biridir Filiz. Yine çaykur'un en lezzetli en çok sevilen çaylarından biri de Altınbaş çayıdır. Altınbaş çayı çay bitkisinin en üstünde yer alan ilk iki tane yapraktan lezzetini alır. Bu iki yaprak özenle toplanır ve Altınbaş Çaykura lezzetini verir. Altınbaş çayı bu sebeple Çaykur'un en kaliteli çayları arasındadır. Çay bitkisinin en üstündeki bu iki yaprak nadir olduğu için kaliteli sayılır ki gerçekten de öyledir aroması çok hoş içimi hafif bir çaydır. Altınbaş çayı ayrıca demlendikten itibaren hani deriz ya tavşan kanı cay işte çaya rengini en iyi veren çaydır tabii ki nadir bulunduğu için bu iki yaprak az olduğu için diğer çaylara göre daha pahalıdır bir sınıf bir çaydır.

Karadeniz'in özellikle de Rize'nin baş tacı olan çay nasıl yetiştirilir sizce? "Çay nasıl yetişir" tüm bilgiler aşağıdaki linkte.

Geri