Çek Bir Kurufasülye Pastası :))

TİTAN

*Melekler Mekanı*
Çek Bir Kurufasülye Pastası :))
Bu konu; kurufasülye pastası tarifi ile ilgili bilgiler vermektedir.

Sevgili melekler, lokantalardan alınma meşhur bir laftır, ''Çek bir kurufasülye pastası ! '' söylemi. Esnaf lokantalarında rastlanan bu seslenişi siz hiç ''Çek bir kurufasülye pastası ! '' şeklinde duydunuz mu ? Eğer lokantalar pasta satmaya başlarlarsa emin olun bu lafı da duyabilirsiniz artık. Çünkü kurufasülye artık pastanın içine de girdi. Kulağa garip geliyor ama daha önce kendi ellerimle yapıp forumumuzdan sizlerle paylaştığım pirinçli pasta tarifi de ilk duyduğumda bana garip gelmişti. Ancak yapıp, deneyip te tadına bayılınca artık kurufasülye pastasına da hayretle bakmıyorum doğrusu. Lafı fazla uzatmayalım ve en kısa zamanda denemek istediğimi kurufasülye pastası tarifine geçelim diyorum...

kurufasulye_pastasi-39f.jpg

Kuru Fasulye Pastası Malzmeleri:
2 çay fincanı haşlanmış kuru fasülye
4 tane yumurta
1,5 çay fincanı tozşeker
3 yemek kaşığı pirinç unu
1 paket vanilya
1 paket kabartma tozu
1 kase ceviz
Sosu için:
1 su bardağı süt
2 yemek kaşığı kakao
3 yemek kaşığı tozşeker
1 tatlı kaşığı mısır nişatası
Üzeri için:
1 paket toz şanti
1 çay bardağı süt

Kuru Fasulye Pastası Yapılışı: Karıştırma kabına yumurtaları kıralım, şekeri ilave edip çırpıçı ile karıştıralım, üzerine fasulye püresi, pirinç unu, ceviz, kabartma tozu ve vanilyayı ekleyip karıştıralım. Çembere (yuvarlak) boşaltalım 170 derecelik ısıda pişirelim.
Bu arada sosu hazırlayalım bunun için, tavaya sütü alalım. Üzerine kakao, şeker, nişasta ilave ederek bir sos elde edelim (benmari usulü). Pişen kekin üzerine hazırladığımız sosu dökelim her ikiside ılık olmalı. Bir süre dinlendirelim.
Krem şantiyi hazırlayıp, üzerini süsleyelim.

Geri