Çemen yapılışı nasıl kızlar tarifi varsa paylaşır mısınız?

S

Selime 44

Forum Okuru
Çemen yapılışı nasıl kızlar tarifi varsa paylaşır mısınız?

Çemen yapılışı melek kadınlar kulübü çemen yapılışı kahvaltılık forum'da.​

Kızlar uzun zamandır çemenin yapılışını merak ediyorum çemen biraz kötü kokuyor evet ama ben kahvaltıda yemeyi çok seviyorum daha önce hep hazır alıyordum şimdi evde kendim yapmak istiyorum. Çemen yapılışı nasıl olur tarifini verirseniz sevinirim herhalde özellikle Tokat ve Çorum tarafı daha çok tüketiyor bu çemeni değil mi?

Merhabalar vallahi gerçekten hemen çok kötü kokuyor özellikle asıl kokusu yedikten sonra çıkıyor hatta tüm tuvalet tüm ev çemen coca biliyor bunun riskini gözönüne alıyorsanız evde yapın derim. Ama gerçekten kahvaltıya falan çok yakışan bir sos. Dilerseniz sizin gibi merak edenler için sizin için hemen çemen yapılışının tarifini verelim. Tokat tarafında özellikle cevizli hemen de yaparlar çok lezzetli olur aslında yemesi.

"Çemen yapılışı tarifi"​

• Öncelikle bir tavada içine zeytinyağı ezilmiş birkaç diş sarımsak salçaları koyup salça olarak 4 yemek kaşığı domates salçası 2 yemek kaşığı biber salçası ekleyebilirsiniz 5 dakika bu şekilde kavurun
  • Ocağın altını kapatıp içine baharatları baharat olarak kimyon kırmızı biber nane kekik ekleyebilirsiniz ve ayrıca içine dövülmüş ceviz ilave edip soğumaya bırakın
  • Soğuduktan sonra kavanoza koyup mu buzdolabında muhafaza edebilirsiniz kahvaltıda çıkarıp tüketebilirsiniz.
Daha az salçalı daha az baharatlı bir sos istiyorsanız bazılarına hemen ağır gelebilir o yüzden "kışlık kahvaltılık domates sosu nasıl yapılır" tarifini aşağıdan inceleyebilirsiniz.

Geri