Cep'te mesaj terörüne son

PEmBeLİ_PiSİ

Yeni Üye
Üye
Cep'te mesaj terörüne son
Cep'te mesaj terörüne sonReklam, tanıtım ve duyuru mesajlarından rahatsız olanlara müjde.

ceptelefonu13258.jpg
Süpermarketlerden, parfümerilere, bankalardan perakendecilere kadar pek çok kuruluş reklam amacıyla vatandaşın cep telefonlarına mesaj atarken, bu mesajları almak istemeyenlerin bir dilekçe vermesi yeterli olacak.
Önceki gün Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kurumun 2008 yılı bütçesiyle ilgili bilgi veren Telekomünikasyon Kurulu 2. Başkanı Galip Zerey, abonelerin istemesi halinde cep telefonlarına gelen reklam ve tanıtım amaçlı kısa mesajları (SMS) engelleyebileceklerini söyledi.
Hamzaçebi’nin ütüsü
Komisyonda söz alan CHP milletvekili Akif Hamzaçebi, başından geçen bir olayı anlatarak, “2 yıl önce bir ütü almıştım. O günden bu yana o firmanın tüm ürünleriyle ilgili kampanyaları cep telefonuma mesaj olarak geliyor. Ben bundan son derece rahatsızım. Bunu engellemenin bir yolu yok mudur?” dedi. Bunun üzerine söz alan Zerey, “Biz vatandaşlardan da tanıtım ve pazarlama amaçlı mesajlarla ilgili yoğun şikayet alıyoruz. Bu tür mesajları almamak için ilk kez hat alanların, abone formu doldururken, ilgili kutucuğu işaretlemeleri, eski abonelerin ise bağlı oldukları operatöre yazılı başvurmaları gerekiyor. Bu sayede tanıtım ve pazarlama amaçlı toplu SMS’ler filtre edilerek gönderilmemekte ve engellenmektedir. Dilekçe verirseniz şu anda öyle bir hakkımız var” diye konuştu.

Geri