Etiketler:
 1. handanca

  handanca Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  1 Nisan 2008
  Mesajlar:
  4.464
  Beğenilen Mesajlar:
  102
  Ödül Puanları:
  63

  Çevirgel Duası**

  Konu, 'Dua Ayetler Hadis' kısmında handanca tarafından paylaşıldı.

  çevirgel duası cevirgel duasi cevirgel çevirgel duasının faydaları duası nasıl yapılır
  Çevirgel Duası  Gideni getirmek için bir dua...
  Tarot açılımlarımda çok sorduğunuz bir soru var..
  Eski sevgilim yada eşim dönecekmi..??
  Ben bu duayı kendim yaptım. Allah'nda izniyle oldu.
  Tabi sizede tavsiyem okurken hayırlı ise gelsin deyin. Kaderde ayrılık varsa ne yaparsanız yapın geri gider..


  Bu duayı bir kimsenin bir yeri terk ettiğinde dönmesi için her cuma yedi kere yedi cuma tekrarlanmak üzere okur isen o giden kimse tekrar ayrılmış olduğu yere Allah'ın izni ile geri döner

  Faydası yediye tamamlanınca görülüyor bildiğim kadarı ile..,benimki 3. okumamda oldu...
  Abdestli olarak (ve başta istenirse niyet ederek) yedi kez okunuyor.
  Okumaya başlamadan 2 rekat namaz kılmanın etkiyi arttıracağını duydum.

  Dua metnindeki "Filanca"nın yerine dönmesi istenen kişinin adının geleceğini söylememe gerek yok sanırım. Bunun bir iyisi mümkünse anne adını da katarak "...'dan doğma ..." olarak telaffuz etmektir. (Tabii bu kesinleştirme, baştaki niyet etme kısmı için de geçerli.)


  Buyurun:


  Bismillahirrahmanirrahîm

  Elhamdülillâhi leke ya Allahü Filanca'nın gönlünü bana dost kıl.
  Elhamdülillâhi ya Allahü yine Filanca'nın gönlünü çevirgel.
  Bihakkı Lâilâhe illallahü Muhammedin Resulullahi Yarab, sen ol Şan'ı büyük Allah, sen ki yedi kat yerleri ve gökleri yarattın: Yarab senin izzetin hürmeti için Filanca'nın gönlünü ve canını ve yedi kat endamını ve iradesini ve kararını bana çevirgel, gayrilerinden gönlünü ayırgil.
  Ahiyyen şerahiyyen asbavüsin bihürmeti Hızır Aleyhisselâm Filanca'nın gönlünü bana dost kılıvergil.

  Eğer uyur ise uyandır. Eğer durur ise doğru getürgel. Benim aşkımdan bikarar kılıvergil. İlahi bihürmeti hüvelhayyü kayyum Lâilâhe illâ hüve bikarar kılıvergil.
  İlâhî senin bin bir adın hürmeti için doksandokuz esmaül-hüsna hürmeti için bizi sevindirgil. Bihürmeti Tevrat ve bihürmeti Zebur ve bihürmeti İncil ve bîhürmeti fürkanil azimi ve Kur'ân-ı Kerim.

  Ve bihürmeti suhufi İdris Aleyhisselâm.
  Ve bihürmeti Âdem Aleyhisselâm.
  Ve bihürmeti İmanil mü'minin velmüslimin ve bihürmeti Cemiil enbiyai vel mürselin.

  İlâhi senin lûtfun için ve senin in'amın için ve senin ihsanın için.
  İlâhi nuriyyet sözleri ve kelimeleri harfleri hürmeti için ve rukûda ve sucûdda evkati hamsede ve Ramazan ayında çekilen tesbihler hürmeti için.

  Ve sübhanekallahümme ve bihamdike ve ebced harfleri hürmeti için ve duai Kunut ve duai Teşehhüd hürmeti için Filanca'nın gönlünü canını ve aşkını ve muhabbetini bana çevirgel, sen rest getirgil.

  Bihürmeti Âdem Safiyullah, ve bihürmeti Nuh Neciyyullah, ve bihürmeti İbrahim Halilullah, ve bihürmeti Musa Kelîmullah, ve bihürmeti İsa Ruhullah, ve bihürmeti Yusuf Sıddîkullah, ve bihürmeti Muhammed Mustafa Sallâllahü Aleyhi Vesellem Habibullah, İlâhî yüz yirmi dört bin Peygamberler hürmeti için Filanca'nın gönlünü ve canını ve aklını ve fikrini bana dost ve benim aşkımdan bikarar kılıvergil.

  Muhammed Mustafa ve Habibilmürteza velmücteba ya mabud ya Mahmud ya Mennanü ya Hannanü ya Deyyanü ya Hayyü ya Kayyümü ya Cebarrü

  İlâhi yüz yirmi dört bin enbiyai velmürselin ve evliyalar hürmeti için Filanca'nın gönlünü bana çevirgil.

  İlâhi Musa Aleyhisselâm'ın iki gözü ve yüzü hürmeti için, esrarı Muhammed ve Muhammedin gövdesi ve savmı ravzası ve hilyesi ve beratı ve miracı ve kıyamı ve kuûdi ve sucûdi ve gaziler hakkı için, İlâhi mü’minin velmü’minat velmüslimine velmüslimati hürmeti için, İlâhi müşfik gönüller hürmeti için, Filanca'nın aklına, Filanca'nın gönlüne ve gözüne beni şirin ve mahmud kılıvergil.

  Ya gani ya mugnî bihürmeti kitabı malûm zemekanide ise bikarar kılıvergil.

  İlâhi senin sırrın için, ve sübhani devrani hürmeti için, İlâhi zinnuni dısrî ve fethi Mehdi Musallî ve Ahmed Tugranî ve meşari selem hürmeti için, İlâhi Ma’ruf Kerhi ve Cüneydi Bağdadi hürmeti için, İlâhi Şeyh Şibli ve İmamı Gazalî hürmeti için, İlâhî Abdülmutasıl, İlâhi ibni Hallaç Mansur ve Hace Ebulleys ve Veyselkaranî ve Şeyh Muhammed hürmeti için, İlâhi Hasan Basri ve Hadibi Acemi hürmeti için. İlâhi imanlı kullar âbidler ve sadıklar ve mü’minler hürmeti için sen bendenin hacetini reva eyle bihürmeti innema emruhu iza erade şeyen en yekule lehu künfeyekünu.

  Fesubhanellezi biyedihi melekütü külli şeyin ve ileyhi türceun. İlâhi yevme leyenfa malûm velâ benune illâ men etellahe bikalbin selîmi.

  Bihürmeti hazihil, âyetil kerim. Filanca'nın gönlünü ve canını bana çevirgil ve kalbini gayrilerden ayırgil.

  İlâhi cümle hâlâik arasında ve has ve âm arasında sözüm makbul ve âlem halkını bana müsehhar eyleyüp ve beni şirin ve halîm kuvvetli ve hürmetli ve cemi mü’minler arasında hub eyle.

  Bihürmeti Ebû Bekir, Ömer, Osman, Ali rıdvanullahi teâlâ aleyhim ecmain. İlâhi bihürmeti Hızır, İlyas, Hamza ve Abbas ya müsebbibel esbab ya müfetti halevbab ya kadiyelhâcati ya mukilel’aserati ya mukallibelkülibi vel ebsar, Filanca'nın gönlünü bana dost kılıvergil.

  Ya ilâhel’evveline velâhirine. İyyake na’budu ve iyyake nestein. Ve bihürmeti Sübhühun Kuddusün rabbüna ve rabbülmelâiketi verruha.

  Ve bihürmeti Cebraile ve Mikâile ve İsrafile ve Azraile aleyhimüsselâmü ve bi hürmeti Mekkete ve Medinete şerrefehummellahü teâla ve bihürmeti kâf ha ya ayın sad ve ha mim ayin sin kaf ve bihürmeti Yasin ve Kur’anil Hakim inneke leminelmürselîne. Âlâ, sıratin müstekimin.

  Ve bihürmeti sümmün hükmün ümyün fehüm lâ ya’lemune. Sümmün hükmün ümyün fehüm lâ yesmeune. Sümmün hükmün üymün fehüm lâ yübsirune.

  Ve bihürmeti femen kâne minkum maridan evbihi ezen min re’sihi fefidyetün min siyamin ve sadakatin evnüsü kin fe’iza emintüm femen temettea bil’umreti ilelhacci.

  Bismillâhirrahmanirrahîm.

  Rabbiğfirli ve hebli min ledünke rahmeten inneke entel vehhabu. Birahmetike ya erhamerrahimine. Vel’hamdülillâhi rabbil’âlemine.

  Amin..


   
  Son düzenleme: 11 Ocak 2010
 2. Ayışık

  Ayışık Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  15 Eylül 2008
  Mesajlar:
  2.241
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  adana
  Cevap: Çevirgel Duası**
  bir çok insanın işine yarayacak bir dua teşekkürler
   
 3. peri kızı

  peri kızı Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  20 Haziran 2009
  Mesajlar:
  60
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  sakarya
  çok teşekkürler dua için kabul olur inşallah
   
 4. Misafir Melek

  Misafir Melek Forum Okuru

  isimsiz

  ben ypıyorum 2 haftadan beri gelisme yok ne olcak inanrak yapiyorum cok sevıyorum 1 ay olduk ayrılalı eskı sevdıgı yuzunden ayrıldık onunla geri istiyorm ne yapmam lazm yardım cı oln
   
 5. handanca

  handanca Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  1 Nisan 2008
  Mesajlar:
  4.464
  Beğenilen Mesajlar:
  102
  Ödül Puanları:
  63
  Hayırlı ise gelsin diye dua ediyoruz. Gelip gidecekse hayırsızdır. Sonradan üzüleceğinize şimdi üzülün bence.. Tam bir itikatla yap ve sabırlı ol..
   
 6. Bilgimeclisi

  Bilgimeclisi Forum Okuru

  saçmalaık

  bence yaptığın saçmaalıktır yada buna benzer işler saçmaalıktır.. neden dersen

  siz ne haddinize rabiniz ile pazarlığa giriyorsunuz.. çok afadersiniz ama yok 7 kere oku yok suya üfle yok şöle böle bunu yap sunu al suya batır iç vb. sizlerin idrakında nasıl bir yer tutuyor bilmiyorum ama bu ve bunun gibi yapılan işler bence allahla pazarlığa oturmak gibi bir durum doğurmaktadır.. yanlış anlamayın.. yok yedikere oku yok 30 kere üfle gibi konular çoook saçma ve tamamen cahiliye bir durumdur neden derseniz..

  muminin silahı nedir. dua dır kimi mumin vardır dua eder arşı sema inler melekler ağıt yakar duaya melekler şahit olurla o mumin in duasına
  kimi dua vardur sadece evinizin tavanını geçmez.

  ya görüyorum duyuorum işitiyorum ama bunu yapanlarada devamlıda uyarıp kızıyorum.. bir duayı şartlara ve sayılara tekrarlara bağlamayınız... bu ve bunu gibi şartlu şurtlu uygulamalu kullanım klavuzlu dualara nedense oldum olası uydurmadır. bence dua kalpten edilir dünyadan koparak edilir. ve aynı dua 3 ü geçmeside pek makbul değildir... kalpten ediyorsan duanı ne mutlu sana dua ederken kendini kabede hissediyorsan ne mutlu sana one ya afedersin ama

  böle kullanma klavuzu ile verilen dualara tekrar yazıyorum allahla pazarlıklık yani bri nevi rabbim ben bunu bak 7 kere yaptım şunu içtim bunu okudum bunu içirdim karıştırdım yuttum sende duamı kabul et bu ne yaa bazıları gırtlağına kadar günaha batar zina desen gırla haram desen helala gibi olmuş onun gözünde faiz desen sanki anıl teri gibi ohhh ne ala cennet gibi yaşa dünyada ondan sonra rabbim.. ben 15 kere okudum üfledim hocaya hacıya üflettim... kabul et..

  eğer bir duanın kabul olmasını istiyorsan önce bir allah dostu bul ona dua ettir.. ha bulamıyormusun sonra varsa çocuğun cocuguna dua ettir.. çünkü çcocuklar günahı en az olanlardır ve allah katında çocukların duasu çabuk kabul olur ama cocğunuda kendi çıkarın için dua ettirme..

  belki biraz ağır oldu ama bunlar bence hakikat ve bunu okuyanlarda bilsinler..
  rabbinizle pazarlığa oturmayın
   
 7. HURHUR

  HURHUR Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  15 Eylül 2009
  Mesajlar:
  519
  Beğenilen Mesajlar:
  5
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  AFYON
  handanca çok teşekkür ederim paylaşamın için.bilgimeclisi arkadaşım söylediklerine katılmıyorum hani saçmalık dediğin şeyelr var ya sana göre saçmalık peygamber efendimizde bir büyü bozulacağı zamn 7 defa şu dualrı okuyun bereket içn 11 defa şu duayı okuyun diye bizlere sayı vermiş tövbe haşa odamı saçmalamış senin inancın o bizim inancımız bu ister okursun ister okumazsın sen bir defa oku ben 10 defa okuyayım 1 defada okusan duayı kabul edeck olan rabbim 10 defa okusanda burada sayıyıla okumanın gayesini söyleyeyim ne kadar çok dua edersen okadar çok rabbimle konuşursun unutma dünya dualar yüzühürmetine ayakta handanca paylaşımın içn teşekkürler okuyacak arkadaşlar ben yaptım zamanında faydasınıda gördüm yalnız okumadan önce muhakka 2 rekat namazı untmayıninanarak okuyun sayı önemli değil ben hala dahadaokurum hercuma beklediğim yok ama huzurum için okurum bunu kuduriye vekadeh duasıda dahil Allah dularınızı kabul etsin melişler
   
 8. handanca

  handanca Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  1 Nisan 2008
  Mesajlar:
  4.464
  Beğenilen Mesajlar:
  102
  Ödül Puanları:
  63

  YER GÖK DUA ÜZERİNE KURULU. Sizin içinizden nasıl geliyorsa siz öyle dua edin..
  Biz bu şekilde ediyoruz. Şahsi fikrinizi paylaşmanızda bir mahsur yok tabiki.
  Bu saatten sonrada kimseye bişey anlamak görevim değil. Çünki Din adamı değilim..
  Uzun uzun yazmışsınız.. Zaten bu duayı ne niyetle yaptığımızda önemlidir. Ne pazarlığı kimle pazarlık yapıyoruz???? Aklından geçirenin zaen duası kabul olmaz...
  Bu Allaha yakarış şeklidir. Sayıya gelince bunlar geçmişte denenmiş şeylerdir...
  Kalkıpta Allahım sen istediğimi ver ben bunu yapayım sana dersen o PAZARLIKTIR..
  YALVARDIĞIMIZ ALLAHTIR- İSTEDİĞİMİZ HAYIR İŞİ ALLAHTANDIR..
   
  mercimek tanemm bunu beğendi.
 9. handanca

  handanca Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  1 Nisan 2008
  Mesajlar:
  4.464
  Beğenilen Mesajlar:
  102
  Ödül Puanları:
  63
  Peygamber efendimiz başta olmak üzere birçok hadis kitabında duların yapılışı sayılar iledir.

  Birkaç örnek ekleyim size..

  (Evden çıkarken “Bismillahi, tevekkeltü alallahi, lâ havle ve lâ kuvvete illâ billah” diyen, tehlikelerden korunur ve şeytan ondan uzaklaşır.) [Tirmizi]

  (“Lâ havle...” okumak, doksandokuz derde devadır. Bunların en hafifi sıkıntıdan kurtulmaktır.) [Ebu Nuaym] [İmam-ı Rabbani hazretleri, din ve dünya zararlarından kurtulmak için her gün 500 defa “Lâ havle velâ kuvvete illâ billah” okurdu. Okumaya başlarken ve okuyunca yüzer defa Salevat getirirdi. (Tefsir-i Mazheri)]

  (Her gün yüz defa salevat getiren, münafıklıktan ve Cehennem ateşinden uzaklaşır ve kıyamette şehidlerle beraber olur.) [Taberani]

  (Günde yüz kere “La ilahe illallah diyen kimsenin, kıyamet gününde yüzü ay gibi parlar.) [Taberani]

  (Sıkıntılı veya borçlu, bin kere “Lâ havle ve lâ kuvvete illâ billahil aliyyil azim” derse, Allahü teâlâ işini kolaylaştırır.) [Şir’a]

  Tefsir kitablarının adını ekledim. isteyen bulup okuyabilir.
  Görüldüğü üzere sayı ile dua etmek, Allahtan istemek geçmişten günümüze gelen, hadislerden öğrenip uyguladığımız bir dua şeklidir.
   
  mercimek tanemm bunu beğendi.
 10. Bilgimeclisi

  Bilgimeclisi Forum Okuru

  dualar

  değerli melekler unutmayınız yazmış olduğnuz yorumlarda katıldığım ve katılmadıklarım mevcut saçmalık derkende izah edeyim. kyllaım klavuzlu olmasıdır. su allere cevaben

  kaç çeşit dua var ana başlıklarda 3 çeşit dua vardır.
  1- Allah'a dua : ahiret için.
  2- Takvaya Dua : musubetler için
  3- isteğe dua : kişisel istekleriniz için..

  duaların hepsi allaha yapılır ve sadece duaları kabul eden alllah c.c. lakin bunlkarda bazı konularanıa göre ayrılır.

  1- allaha yapılan dua : kulluk duasıdiye geçer zikir de bir duadır ne kadar çok allaha sizi yatattığı için şükrederseniz allahın nazarında sizi unutulan kullandan eylemez burda sayı çok önemlidir. yani siz bu dua şeklini zikir olarak yaparsanız sayı çok önemlidir.

  2- takvaya dua : bu duvada sayı güdülmez ama bu duava çünkü ümmet olduğunuz için rabbinize yapmış olduğunuz günahlara ve sevaplara göre yapılır. mesela bir mezarda yatan kişi için fatia okursunuz dua ederseniz ve allah c.c. yapmış olduğunuz duanız takva dairesinde kabul eder. burda sayı fazlaca aranmaz. eğer bu başlık altında yapılacka olan işler hayır statüsündedir bir nevi dua haricinde yapılır.

  3- isteğe bağlı dua : burda sayı şirke kadar götürür. yani rabbinizden olmasını istediğiniz bir şey var siz onu istiyorsunuz lakin kendiniz için dünya hayatı için istiyorsanız... tekrar diyorum ısrar şirke götürür... eğer bir dünya malı ve nimetleri için kim ısrarı olursa dünya içinde ısrarcı olur... yani ahireti unutur.

  suallere cevaplar
  Muhammet efendimiz s.a.v. burda bahsettiğiniz dualar yukarda bahsettiğim 1. başlık altında bulunan ve 2. başlık altında bulunan konulara dahil olur yani allaha yapılan dua ve salihat dualarına dahildir burda yukarda dua başlıklarını sıraladımda belirtğim gibi saliha ahiret ve allaha dua ederseniz. sayı aranmaz


  Yukarda bahsettiğiniz duaların tümü 1. dua başlığına girer yani siz burda duanızı allaha zikir olarak yapıyorsunuz. bunlar sayı ne kadar çok olursa o kadar cok rahmet katında hayır olur.

  lakin handanca kardeşimizin başlıkta yazmış olduğu dua Çevirgel Duasıdünya için yapılan duadır. birisinin dönmesini istiyor onu ordan kaldırıp götürende allah c.c. değilmi evet o sizin ne istediğinizi biliyormu kalbleri görende allah c.c. o zaman dönmesini istediğiniz. dua ne oluyor istek duası rabbinden istekde bulunuyorsun...

  değerli melekeler ben allahtan af dilerim ki... dünya nimetleri için duada ısrarcı olmayın... dünyada 3 şey için dua edin 1. Allah c.c. sizi yarattığı için ve sizi dünyada unutulan kullardan etmemesi için 2- ahirde günahlarınıza şefatci olmaları için peygamber evliya ulema allah dostlarının yolundan ayrımaması için. 3- dünyada allah c.c. tarafından bizlerre müjde edilen konular için du a ediniz. bunun gibi hayırlar için dua ediniz. dünya nimetleri ve halleri size ahirde hiç bişey kazandırmaz bilakis ahiriniz yaktırır. . mal mülk o gelecek bu gidecek diye değil arabam olsun evim olsun diye değil.

  Burda çoğunuz evli ve allah bağışlasın çocuklarınız var nur topu gibi şirinmi şirindir.
  çocuğunuz olduğunda hangi duayı ettiniz.


  dünya nimetleri için : vatana millete hayırlı evlat olsun doktor olsun avukat olsun hemşire olsun kaim olsun evi yurdu barkı olsun haksızmıyım melekler allah için konusun

  ahiret için dua : peki hanginiz. yarabbi bu cocuk senın yolunda salihlerden olsun diye dua ediyor.. yani evliya olsun allah dostu olsun erenlerden olsun ulema olsun rabbim diye


  değer verip yorumuma cevap yazıdğınız için teşekkürler bunlar nacizane düşüncelerim isteyen okuyup yaşamında belki yardım edinir isteyende okuyuo yargılar.

  teşekkürlerler hayırlı günler...
   
 11. handanca

  handanca Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  1 Nisan 2008
  Mesajlar:
  4.464
  Beğenilen Mesajlar:
  102
  Ödül Puanları:
  63
  Sevgili BİLGİMECLİSİ,

  Kaç yerde saçmalık diye bahsettiğin şey için düzgün ifade kullanmanı rica ediyorum.

  KUL DÜNYADAKİ SIKINTILARI İÇİN ELBETE ALLAHA YALVARACAK.. oNDAN İSTEYECEK ONA SIĞINACAK..
  BUNUN İÇİN GEREKİRSE 10 DEĞİL 100 KERE BİLE DUA EDEBİLİR. dÜNYALIK İÇİN DUA EDERKEN AHİRETİMİZ İÇİNDE DUA ETMELİYİZ.

  AMA DUA SADECE ŞU-BU DURUMLARYA YAPILIR GİBİ KISTAS YAPMAN ASLINDA ÇOK SAÇMA..


  RİCA EDİYORUM KENDİ FİKİRLERİNİ KENDİNE SAKLA. HERKESİN BU DÜNYA İÇİNDE AHİRET İÇİNDE AKLI VE FİKRİ VAR. DİLEĞEN DİLEDİĞİ GİBİ ETSİN DUASINI.
  TAKDİR ALLAHIN. BİZ İSTERİZ-ALLAHTA DİLERSE VERİR.


  NOT: Bilgimeclisi dualar hakkındaki derin bilgileriniz için konu açıp arkadaşları bilgilendirebilirsiniz. Burada tartışma içindeymiş gibi değil, paylaşım anlamında)
   
  Son düzenleme: 20 Ocak 2010
 12. Bilgimeclisi

  Bilgimeclisi Forum Okuru

  zaten bende paylaşmak amacı ile yazıyorum tartışmak amacı ile değil... ama siz tartıma olarak nitelendiriyorsanız o sizin ilminiz..

  teşekkürler
   
 13. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Karışmayın Bilgemeclisi'ne :D:D Bırakın kız içini bir döksün, belli ki çok dolmuş :) Haa bu arada dualar içini rahatlamak için, kendine gelmen için birebir iyi gelir, kendine göre bilgili Bilgimeclisi :D
   
 14. MEÇHUL

  MEÇHUL Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  18 Ekim 2008
  Mesajlar:
  7.813
  Beğenilen Mesajlar:
  65
  Ödül Puanları:
  48
  Şehir:
  şehr-i MEÇHUL
  Handancacım çok güzel birşey bu ben birinden daha duymuştum.Doğru birşeyy...
  Bu arada bir duada bilgi meclisi için paylaşırsan sevindirik olurum:D RÜYAMINNN dediği gibi arkadaş pek doluu:D
   
 15. CaRiZmA

  CaRiZmA Vip Melek Üye

  Kayıt:
  12 Nisan 2008
  Mesajlar:
  6.211
  Beğenilen Mesajlar:
  44
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Stuttgart/SIVAS
  allah duanizi kabul eder ins :)
   
  mercimek tanemm bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş