Cildimdeki gözeneklerden nasıl arınırım pürüzsüz bir cilt istiyorum

M

meltemcee

Forum Okuru
Cildimdeki gözeneklerden nasıl arınırım pürüzsüz bir cilt istiyorum

Gözeneklere ne iyi gelir melek kadınlar kulubü gözenekler nasıl gider forum'da.​

Sevgili arkadaşlar yüzümle çok uğraşmadığım için olsa gerek cildim de epey yağlı olduğundan dolayı çok gözeneklerim ve siyah noktalarım mevcut. Sanıyorum yüzünüzle çok uğraştığınızda da sıkıntı bazen hiç uğraşmadığınız zaman da sıkıntı olabiliyor benim de geniş geniş gözeneklerim var maalesef. Gözeneklere ne iyi gelir bir fikriniz var mı? Gözeneklerden arınıp parlak ve pürüzsüz yüze sahip olmak istiyorum. İlerleyen yaşlarımda daha kötü olmasını istemiyorum yüzümün.

Merhaba
Yağlı ciltlerin korkulu rüyası maalesef gözenekler canım. Benim de cildim yağlıdır akne gözenekler ve siyah noktalar kabusu ile yaşıyorum. Bu noktada doğru ürün kullanmak önemli aslında hiç bir şey yapmadan da olmuyor maalesef cilde. Cildi her zaman temiz tutmak en altın kural bu aşamada. Temiz tutmaktan kastım sadece su ile yıkamak da değil. Cilt tipine uygun temizleyici tonik nemlendirici kullanmak gerekiyor. Benim de uzun zamandır cildimde yağlanma çok olduğundan dolayı akneler ve siyah noktalar çoktu kendi cilt tipime uygun ürünler alıp kullanmaya başladım şimdilerde biraz daha toparladı. Şu da varmış cilt hakkında yeni öğrendim ki cilt temizliği önemli olduğu kadar bunu ne kadar erken uygulamaya koyarsan o kadar da iyiymiş. Yani erkenden kastım 18 yaşında cilt bakım ürünleri kullanmanız taraftarı değilim kimsenin ama özellikle artık 30 olduysanız cilt temizliği için size uygun bakım ürünleri kullanmanız gerekiyor. Evde yapılan uygulamalar var evet ama bana zahmetli geliyor onlar ben yağlı cilt tipine sahip olduğum için farmasi çay ağacı serisini aldım kendime bir de karbon maske bunları uyguluyorum cilt gözeneklerim daha küçüldü diyebilirim. Cildi kesinlikle yağlı bırakmayacaksınız buna fırsat vermeyeceksiniz.

Sizin için alternatif bir yollar da buldum. İncelerseniz ne demek istediğimi anlayacaksınız. Linkteki konu ''ciltteki gözenekleri sıkıştırmanın yolları'' mutlaka bir göz atın derim.

Geri