Çilek maskesi ile sivilcelerinizden kurtulun

MEÇHUL

Daimi Üye
Üye
çilek resimleri çilek resmi
Yaz aylarının en güzel mis kokulu meyvesi olan çileğin sivilcelerinizi yok edeceğini hiç düşünmüşmüydünüz?:DBence hayır.Bizler çileği görür görmez sadece yemekle meşgul oluruz:DFaydalarını veya zararlarını bileniniz varmı bilmem ama.Ben öyle bir faydasını öğrendim ki bana dua ediceksiniz tabi işe yararsa:D:D
Meleklerim aşşağıda yazılan kürü bir güzel hazırlıyorsunuz ve bir güzel yüzünüze maske olarak sürüyorsunuz ve sonra da sivilcelerinizden kurtuluyorsunuz:ehi:
Hadi bakalım denemeyen kalamsın:ehi:

cilek-6129.gif

Çilekler akne tedavisinde kullanılan salisilik asit içerirler. Dışarıda satılan birçok ürünün içinde aynı karışım bulunmaktadır. Bu maske, cildinizin, stresten oluşan leke, akne ve sivilcelerden arınmasına yardımcı olur.

sivilce-3345.jpg

Malzemeler:

- Yarım çay fincanı taze çilek
- 1 çorba kaşığı ekşi krema
- Ekşi krema (Ekşi krema yapmak için, marketlerde satılan 200 gramlık paketlerde satılan kremayı alın. Bunu bir kaseye koyup, içine 1/8 dilim limonun suyunu ilave edin, çırpma teli ile karıştırın. Orijinali ise, çiftliklerden taze krema alıp, 1 hafta ekşimeye bırakılır. Paketteki krema pastörize olduğu için ekşitilemez.)
- 2 çay kaşığı bal
cilek-maskesi-8977.jpg

Hazırlanışı:
Bütün malzemeleri blenderdan geçirin.
Yüzünüze ve alnınıza sürün ve 20 dakika bekletin.
Soğuk suyla durulayın ve havluyla kurulayın.

Geri