Çin greyfurtu faydaları nedir nasıl bir meyvedir?

• Konbuyu başlatan Çin greyfurtu
  • Başlangıç tarihi
Ç

Çin greyfurtu

Forum Okuru
Çin greyfurtu faydaları nedir nasıl bir meyvedir?

Çin greyfurtu melek kadınlar kulübü çin greyfurtu faydaları forum'da.​

Arkadaşlar çin greyfurtu diye bir meyve varmış ilk kez duyuyorum bunu nereden alabilirim acaba? Çin greyfurtu faydaları nelerdir sağlık açısından neye faydası var acaba bulabilir miyiz acaba Türkiye'de de? Çok pahalı bir meyve mi sanki ismini duyunca ilk öyle bir intiba yaratıyor insanda.

images (1).jpeg

Merhabalar
Çin greyfurtu turunçgillerin atası olarak anılan bir meyve. Diğer greyfurtlara göre epey ekşi bir meyvedir. Çin greyfurtu yani diğer adıyla pomelo Türkiyede de sadece Antalya'ya özgü bir meyve. Yüksek oranda c vitamini barındıran bir meyve. Yaklaşık 2 kg ağırlığında bu meyveye bir kavun kadar büyük.

"Çin greyfurtu faydaları"​

• Kılcal damarları güçlendirmeye yarar
  • Sindirim sistemini güçlendirir ve kabızlığı giderir
  • Soğuk algınlığı, grip, nezle gibi hastalıklara iyi gelir direnç sağlar
  • Midedeki rahatsızlıkları iyileştirir
  • Hücrelerin yenilenmesini sağlar
  • Yağ yakıcı özelliği bulunur
  • Yaşlanmayı geciktirir
  • Antioksidandır
  • Vücuda enerji verir

Çin greyfurtu faydaları hakkında bilgilendirme yaptıktan sonra "greyfurt yağının faydaları nelerdir" hemen aşağıdaki yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Ya ben greyfurtun tadına bir türlü alışamadam çok fazla yağ yakıcı özelliğinden dolayı yiyeyim dedim ama yeşili pek hoşuma gitmedi. Bu içi kırmızı greyfurt var onların suyunu sıkarak içmek daha mantıklı geldi bana baya yararını görmüştüm bir de ben böbrek sıkıntısı çekiyordum böbreklerime de baya iyi gelmişti tavsiye ediyorum bir de fiyatı bedava diğer narenciye ürünlerine göre tabiki.

Geri