Cinler varmıdır cinler insana musallat olurmu ?

Ecem ;)

Aktif Üye
Üye
Cinler varmıdır cinler insana musallat olurmu ?
Hocam tekrar merhabalar biraz başınızı ağırtıcam gibi malum sizi sık görmüyoruz. Müsaitseniz böyle bir kaç soru sorucam. Üç yıldır bende korku hakim. Olduk olmadık herşeyden ürküyorum. Eşimle aynı evde olmamıza rağmen eşim yanımda belirince korkuyorum. Rüyamda hep kötü şeyler görüyorum. Evde sanki birileri dolaşıyormuş gibime geliyor. Evde yalnız kalmaya da korkuyorum bazen tıkırtı gibi sesler duyuyorum. Bir kaç defa birinin bana dokunduğunu hissttim rüya değildi eminim. Sizce bana cin mi musallat oldu ? Cinler varmıdır ? İnsanları rahatsız edip korkuturlarmı ?

Merhaba. Rica ederim. Rahatsızlık duymuyoruz sizlerden. Bilakis sorularınızla biz Mesrur oluyoruz.
Cenab-ı Hakkın Ayeti Kerimelerinden ve Peygamber Efendimizin Hadisi Şerif’lerinden Ve Ulemayı İslamın Misallerinden öğrendiğimiz şekliyle Cinlerin varlığı ve insanlara Musallat oluşları bir hakikat.
Cinler Var ve her daim insanlar arasında dolaşmaktadır. Bazı özel sebeplerden dolayı Cinler bazı insanlara fazla musallat olurlar ve O kişiyi çok rahatsız ederler. Bu kimsenin öncelikle Yemek ve ekmek artıklarına dikkat etmesi, evde bulunduğu ve dışarıya çıktığı zaman mutlaka abdestli olması, namazlarını kıldıktan sonra Tesbihini çekmesi ve Çok sık sadaka vermesi gibi amelleri yapması lazım ki cinler Etrafından çekilsin.
Her daim Ayetül Kürsiyi, İhlas süresini ve Felak Nas surelerini okuyarak yatması, yattığı yerde resimli objelerden olabildiğince uzak kalması gerekmektedir. Ve Banyo Tuvalet gibi Yerlerde avret mahallini açmak zorunda olduğundan oralara Üzerinde Ayet ve Allah lafzı bulunan bir şeyler girmemesi, o tür yerlerde fazla oyalanmadan çıkması da fayda verir.

Geri