Çocuğa okuma nasıl sevdirilir bu konuda yardımlarınızı bekliyorum

• Konbuyu başlatan Anne melek
  • Başlangıç tarihi
A

Anne melek

Forum Okuru
Çocuğa okuma nasıl sevdirilir bu konuda yardımlarınızı bekliyorum

Çocuğa okuma nasıl sevdirilir melek kadınlar kulübü çocuğa okuma yazma nasıl sevdirilir forumda.​

Arkadaşlar çocuğum 1. Sınıfta ama ders yapmak istemiyor. Okuma ve yazma dersi olduğunda bir işkence onun için ve çoğunlukla da benim için. Babası zaten ilgilenmiyor çok genelde ben. Ama çocuk sanki ödev değil işkence cekiyor. Yapmak istemiyor dersi. Çocuğa okuma nasıl sevdirilir? Hem okuma hem yazma nasıl sevdirebilirim çocuğuma yardımcı olun.

Merhabalar
Çocuklar 1. Sınıfta yepyeni bir eğitim hayatına girmiş oluyorlar özellikle okul öncesi biliyorsunuz ki oyunlarla daha keyifli geçen vakit artık okuma yazma okul kuralları olan bir ortamda bulmuştur çocuk kendini başlarda elbette zorlanacak ders yapmak istemeyebilir. Özellikle ona okuma yazma sevdirmeye çalışın bunu da sıkmadan kizmadan güzelce anlaymaya çalışın. Oyun haline getirmeye çalışın dersi. Unutmayın ki hala oyun çocuğu o. Okuma konusunda da sıkmadan okuma yaptırın. Size şunu da söyleyeyim bir çocuk gelişimcisi olarak bu yaştaki çocukların ilgi zamanı ilk 15 dk dir en fazla 20 dk. Bundan fazla ders yaptırmaya çalışırsanız çocuk sıkılır yapmak istemez. Onun için 15 dk dan sonra ara verin biraz teneffüs yapsın evde bile.

Dilerseniz anne babalar aşağıdaki linkten "çocuklarımıza okumayı nasıl sevdirebiliriz" bu konuda daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Bir anne olarak aynı durumdan ben de müzdaribim malesef. Ne yapıyorsam okutamıyorum Artık ödül sistemine geçtik. Okutuyoruz bir kaç gün de ara ara sonra gelip kitabı anlatırsa özet olarak istediği bir şeyi yapıyoruz örneğin sinema sevdiği bir yemek vs. Başarılı oluyoruz bilginize hanımlar bu tavsiyeme sizler de uyabilirsiniz.

Geri