Çocuğum kreşe kaç yaşında gidebilir

S

Sadiyedfas

Forum Okuru
Çocuğum kreşe kaç yaşında gidebilir
Çocuğum kreşe kaç yaşında gidebilir kaç yaş kreş için uygun

merhaba

Oğlum 2.5 yaşında ben kreşe göndermek istiyorum. Çocuk için kreş yaşı kaç olmalı kaç yaşından önce kreşe gönderilmez. Çocuğun gelişiminde kreşe vermek önemli diyorlar kreşe kaç yaşında verirsem uygun olur 2.5 yaş bunun için uygun mu. Çalışmıyorum ama çocuğumun gelişimi için kreşe vermek istiyorum bu konuda biraz endişelerim var daha erken verenler de var kreş için 2.5 yaş uygun mu

Merhaba Şadiye

Çocuğun gelişim süreci çok önemli ve bu gelişim süreci içerisin de en önemli kişi annedir daha sonra babadır. Yani gelişimine katkı sağlamak ve çocuğun gelişimini sağlıklı bir şekilde yapmak istiyorsan önce sen gelişmelisin ve bu konularda kendini geliştirmelisin. Bir bilginin dediği gibi "çocuklarınızı terbiye etmeye çalışmayın , kendinizi terbiye edin çocuklarınız da size benzeyecek sizin gibi olacaktır" dediklerimi lütfen doğru anlayın çocuğun size en çok ihtiyacı olduğu bir dönemdesin ve mecbur olmadıkça kreşe vermeyin çocuğunuzu , çocuğunuza kreşte verdikleri şey 2-3 oyundan başka bir şey değil bunları siz öğrenin ve çocuğunuza aktarın bu konuda kendinizi geliştirin ve öğrenin çocuğun gelişimi annenin dağarcığı bilgisi ve çocuğuna karşı ilgisiyle doğru orantılıdır. Kreş sizden daha fazla bir şey veremez çocuğunuza ve çocuğunuzun kişilik karakteri 4 yaşına kadar şekillenir bu dönemi siz onunla geçirin kimseye teslim etmeyin.

Geri