Çocuğun okulda başarılı olması için neler yapılabilir?

• Konbuyu başlatan Nevşehir Kapadokya
  • Başlangıç tarihi
N

Nevşehir Kapadokya

Forum Okuru
Çocuğun okulda başarılı olması için neler yapılabilir?

Çocuğun okulda başarılı olması için ne yapılmalı melek kadınlar kulübü çocuğun okulda başarılı olması için yapılması gerekenler forum'da.​

Çocuğum birinci sınıfta ve 1. Dönemden beri çok sıkıntı yaşadık gerçekten ne yapacağımı bilemiyorum 2-3. sınıf ve bunun daha fazlası var bir anne olarak tavsiyeleriniz bana nelerdir çocuğun okulda başarılı olması için ne yapılmalı nasıl davranmalıyım anne babanın görevi nedir burada kesinlikle ödev yapmak istemiyor çok sıkıntı yaşıyoruz bu konuda.

images (12).jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhabalar
İlk yıl zordur çocuklar için aileler bu konuda desteklerini esirgemeden çocuklarının yanlarında olduğunu göstermeliler. Çocuğun okulda başarılı olması için yapılması gerekenler öncelikle her şeyin bir düzene oturtulması ve planlı yapılması çocuğun sorumluluklarını kazandırmaya yardımcı olacaktır. Diğer konu başarılı olması için fiziksel ihtiyaçlarını da karşılanması çok önemlidir örneğin geç saatte uyumaması her gün aynı saatte erken saatte uyuması çocuğun akademik başarısını etkileyecektir. Daha zinde uyanacak derslerin daha dikkatli dinleyecek ve dikkatini yoğunlaştırabilecektir. Ayrıca düzenli beslenmeli ve sağlıklı beslenmelidir gerekli ihtiyacı oldu her vitamin mineral den besinlerden alması çocuğun beyin ve fiziksel gelişimi için çok önemlidir. Çocuğunuz bir sınıfa gidiyorsa yaşına uygun sorumluluklar verebilirsiniz. Artık okumaya geçtiyse sizde elinize bir kitap alıp çocuğunuza karşınıza oturtup kitap okuma saatleri yapabilirsiniz. Yaptığı güzel işleri sürekli dövebilirsiniz takdir etmek ve övmek onun özgüvenini geliştirecektir.

Okula giden çocuklarınız için özellikle önemli bir yazı paylaşıyorum ebeveynler için inceleyebilirsiniz. "Çocuğunuzun eğitiminde bu hataları yapmayın" çok önemli incelemeniz gereken bir yazı olduğunu düşünüyorum.

Geri