Çocuğunda tik olan anneler yoruma bakabilir misiniz acil

• Konbuyu başlatan Hayatyoruyor
  • Başlangıç tarihi
H

Hayatyoruyor

Forum Okuru
Çocuğunda tik olan anneler yoruma bakabilir misiniz acil

Çocuğunda tik olan anneler melek kadınlar kulübü çocuğunda tik olan anneler forum'da.​

Benim 5 yaşında bir kızım var ama birkaç haftadır dişlerini gıcırdatmaya başladı yeni 2 aylık bir kardeşi var kıskançlıktan mı yapıyor bilemiyorum ama bunu nasıl geçireceğimi de bilemiyorum eğer önerileriniz varsa çok sevinirim çocuğunda tik olan anneler sizler nasıl geçirdiniz bunun neler yaptınız? Dişlerini bir şey olacak diye korkuyorum diş gıcırdatma nedir anlayamıyorum benim aklıma kıskançlıktan yaptığı geliyor ama bilemiyorum.

Merhabalar
Çocuğunda tik olan anneler nasıl davranmalılar neler yapmalılar neden tik yapmaya başlarlar çocuklar bunu sizinle inceleyelim. Çocuğunuzda birkaç haftadır bu tip bir hareketin olduğunu söylüyorsunuz burada büyük ihtimalle sizin de düşündüğünüz gibi kardeş kıskançlığı araya gelmiş eve yeni kardeş gelmesi bu tür değişik hareketleri doğurur. Şimdiye kadar kendisinin Gözde olduğu bir evde şimdi verdi bir bebekle yeni gelen bir bebekle ilgilenilmesi ona ağırlık verilmesi onun belli ki kız kandırmış. Çocuklarda oluşan tikler değişik hareketler bu yaştaki çocuklarda kardeş kıskançlığı başka çeşitleri de vardır tabii bütün hareketlerin başlangıcının örneğin anne baba arasındaki sıkıntılar otoriter anne ya da baba çocuğun hata yapmasını istemeyen anne ve baba boşanma istismar çocuğun ihmal edilmesi gibi durumlar tik denilen hareket bozukluklarını ortaya çıkarır.

çocuklarda aşırı baskı da tek nedenlerinden hemen aşağıdaki linkten bununla ilgili yazıya ulaşabilirsiniz. "Çocuklara aşırı baskı tek nedeni" konumuza aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Geri