ÇOCUĞUNUN OLMAMASI ve MAL VARLIĞINI İHTİYACI OLAN BİRİNE DEVİR ETME

lckystr

Yeni Üye
Üye
ÇOCUĞUNUN OLMAMASI ve MAL VARLIĞINI İHTİYACI OLAN BİRİNE DEVİR ETME
Merhaba arkadaşlar
Öncelikle uyarayım yazı biraz uzun olacak :)
Şimdiden okuyacak ve fikir verecek olanlara teşekkürlerimi sunarım:)

31 yaşında 3 senelik evli bi bayanım. 1 yıldır korunmadık fakat bebeğimiz olmadı doktora gittiğimizde eşimde sıkıntı olduğunu öğrendik ve tüp bebek denildi.
4 ay oldu bu teşhisi alalı ve ben duyduğum günden bu güne kadar üzüntüden 11 kilo verdim.
Allah'ın gücüne gitmesin bilmiyorum bu günahmı ama asla tüp bebek yapmak istemiyorum.
Hem mental hem maddi olarak enerjimi oraya vermek istemiyorum.
Ama çok üzülüyorum derdim aslında bebek sevgisi değil hiç bir zaman çok düşkün bir insan değildim bebeklere
sadece şimdiki yaşlar güzel ama daha sonra ne yapacağız diye düşünüyorum
psikolojik olarak gerçekten hiç iyi değillim.
geçmiş yazılarımdan da görmüşsünüzdür hep bir çıkış yolu aradım.
Sonrasında şunu düşündüm her zaman yardım sever bi insandım 5 lira bile olsa vermeye çalışırım ihtiyacı olana elimden geldiğince.
Bunu hava atmak için yazmıyorum lütfen yanlış anlamayın. Şuan için iyi değerde bi para eden bi evim birde orta halli bi evim var.
İlerde bir gün ihtiyacı olan bir aileye bunları bağışlayıp hem de bakıma ihtiyacımız olduğunda çoluğuyla çocuğuyla kabul edeceğimiz güvenebileceğimiz bi aileye bırakmak isterim.
ya da mor çatı gibi ihtiyacı olan kadınlardan birinin hayatını değiştirmek isterim (bakıcı manasında değil de hem bizim ile yaşayacak hem de yardımcı olmuş olacağız birbirimize karşılıklı) evleri satıp kenardan aylık olarak maaşta verebilirim fakat çar çur olsun istemem.
sizce bu düşünce çok mu saçma ? yada mümkün olmayan bir şeymi veyahutta bizi kesip öldürürlermi :) kendimizi nasıl garantiye alabiliriz?

Vallahi ülkenin ekonomik durumu ortada olduğundan dolayı sizin bu durumunuz malesef her türlü istismara açık görünüyor. Çok ama çok çok üzülürsünüz onu diyeyim size. Düşünceniz gayet güzel ve yerinde. Ama önemli olan gerçek anlamda buna ihtiyacı olan bir aileyi bulmak. Siz böyle ilan ederek bir şeyler yapmaya çalıştığınızda göreceksiniz ki kandırılacaksınız ve çok üzüleceksiniz. En güzeli Mor Çatı ve buna benzer kadın sığınma evleri ile birebir görüşmeniz olacaktır.

Sakın ola kendiniz bir aile arayışına girmeyin emin olun üzülürsünüz. İlla yardım edeyim diyor iseniz yine bu dernekler ile kuruluşlarla görüşerek ne bileyim misal 5 tane kız çocuğunun komple eğitim masraflarını üstlenin. Yıllara sair bir olay olduğundan dolayı bu insanlarla da ilişki içinde olursunuz. Belki dostluklar kurulur. Ya da gizli yaparsınız sizin bileceğiniz iş. İlla bir şeyler yapayım diye düşünüyorsanız emin olun bulursunuz.

Sevgiler.

gençmiyim gerçekten ben herşey için geç kaldığımı düşünüyorum oysa ki :(
Çıtır citirsin hemde ohyandan
Senin yaşlarında ben tam tersine kendimi hiç buyutmemis hissediyordum evlilik aklımın ucunda değildi kiiii babamın evinde prenses gibi yaşamaya devam ediyordum takiii 39 yaşında aşık olana dek.
Esin azosperm değilse eğer takılın kafanıza göre illa denk gelir bir gün. Tup bebek hiç korkutucu bisiii değil ben 4 kez yaptım bunu. Velhasıl herşey olacağına varıyor

Vallahi ülkenin ekonomik durumu ortada olduğundan dolayı sizin bu durumunuz malesef her türlü istismara açık görünüyor. Çok ama çok çok üzülürsünüz onu diyeyim size. Düşünceniz gayet güzel ve yerinde. Ama önemli olan gerçek anlamda buna ihtiyacı olan bir aileyi bulmak. Siz böyle ilan ederek bir şeyler yapmaya çalıştığınızda göreceksiniz ki kandırılacaksınız ve çok üzüleceksiniz. En güzeli Mor Çatı ve buna benzer kadın sığınma evleri ile birebir görüşmeniz olacaktır.

Sakın ola kendiniz bir aile arayışına girmeyin emin olun üzülürsünüz. İlla yardım edeyim diyor iseniz yine bu dernekler ile kuruluşlarla görüşerek ne bileyim misal 5 tane kız çocuğunun komple eğitim masraflarını üstlenin. Yıllara sair bir olay olduğundan dolayı bu insanlarla da ilişki içinde olursunuz. Belki dostluklar kurulur. Ya da gizli yaparsınız sizin bileceğiniz iş. İlla bir şeyler yapayım diye düşünüyorsanız emin olun bulursunuz.

Sevgiler.
Doğru söylüyorsunuz keşke insanlar bu kadar kötü olmasa da güvenebilsek. Mor çatı benimde aklımda var. Ama buralarla iletişim kurula bilirmi bilmiyorum ki

Çıtır citirsin hemde ohyandan
Senin yaşlarında ben tam tersine kendimi hiç buyutmemis hissediyordum evlilik aklımın ucunda değildi kiiii babamın evinde prenses gibi yaşamaya devam ediyordum takiii 39 yaşında aşık olana dek.
Esin azosperm değilse eğer takılın kafanıza göre illa denk gelir bir gün. Tup bebek hiç korkutucu bisiii değil ben 4 kez yaptım bunu. Velhasıl herşey olacağına varıyor
aslında bende kendimi öyle hissediyordum ta ki bu teşhisi ala dek :( azosperm değil fakat morfoloji sıkıntımız var. bir bucuk yıldır kimyasal bile geçirmedim. Olmaması durumda ilerde ne yapabilirim onu düşünüyorum :(

Artı, ben bebişinizin olacağını, bu durumu aşacağınızı düşünüyorum. Bir buçuk yıl olmazsa olmaz ne olacak anlamış değilim. Benim birinci ile ikinci arasında 7 yıl var ( o kadar denedik ama vazgeçmedik sonunda oldu ) ikinci ile ikizlerim arasında da 6 yıl var :) Yani o kadar sıkıntılı bir durum değil sizinkisi olacak inşallah

Geri