Çocuk yaparken dikkat edilmesi gereken şeyler nelerdir?

• Konbuyu başlatan Bukubuku
  • Başlangıç tarihi
B

Bukubuku

Forum Okuru
Çocuk yaparken dikkat edilmesi gereken şeyler nelerdir?

Çocuk yaparken dikkat edilmesi gerekenler kadınlar kulübü çocuk yaparken dikkat edilmesi gereken pozisyonlar forum'da.​

Sevgili arkadaşlar eşimle 2 yıldır evliyiz ve çocuk yapmaya karar verdik bu konuda tecrübelerinize ihtiyacımız var 2 yıldır evliyiz ama 8 aydır bebek düşünüyoruz u konuda birliklerimiz varsa yardımcı olabilir misiniz özellikle çocuk yaparken dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir hangi pozisyonlar daha etkilidir ya da ilişkiden sonra ne yapmak gerekir gibi bilgilere ihtiyacımız var yada beslenirken en çok nasıl beslenmek gerekir bu bebek yapmakla ilgisi var mıdır?

Merhabalar
Çocuk yaparken dikkat edilmesi gerekenler konumuzun biraz sizin için açalım dilerseniz sizin gibi tecrübeli olmayanlar bu konuda yardım isteyenler de buradan yardım alabilirler. Hamile olmak istiyorsanız bebek sahibi olmak istiyorsanız öncelikle kötü alışkanlıklarınızdan sayılmayız gerekiyor özellikle alkol sigara uyuşturucu gibi şeylerden aramanız gerekiyor beslenmenize tabii ki dikkat etmeniz gerekiyor folik asit takviye olarak kullanabilirsiniz tabii ki doktor tavsiyeli olarak.

Bunların haricinde tabii ki bir de ilişki boyutu var. Genelde hamile kalmak için kadının altta olduğu erkeğin üstte olduğu pozisyon önerilir burada hamilelik oluşumu daha hızlı olduğu söylenir ve ilişki sonrasında hemen kalkmam anızı belli bir süre yatakta yatmanızı öneririm. Eşinizle aynı şekilde sperm canlılığı hareketliliği sayısı normal seviyelerde olması için dengeli beslenmeli zararlı alışkanlıklardan kurtulmalı ona da incir ve keçiboynuzu önerebilirim. Ve tabii ki bu hikayenin en en önemli kısmı kadınlar bir takvim oluşturmalı bu süre içerisinde takvim oluşturmanın sebebi yumurtlama zamanınızı takip edebilmektir 30 günlük bir döngüde adet olan bir kadın yaklaşık 14-15-16. günlerde yumurtlama yaşayabilirler yumurtlama zamanı hamile kalma nızın en maksimum olduğu zamandır zaten yumurtlama olmazsa hamile kalamazsınız.

Mutlaka incelemenizi tavsiye ettiğim aşağıdaki yazıyı da sizin için bırakıyorum dilerseniz aşağıdaki linkten "hamile kalmadan önce nelere dikkat etmelisiniz" yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Geri