Çoçuklarda bağışıklık sistemini güçlendirmek için öneriler

M

mihrimahhsultan

Forum Okuru
Çoçuklarda bağışıklık sistemini güçlendirmek için öneriler
Çoçuklarda bağışıklık sistemini güçlendirmek için öneriler arıyorum kadın melekler kulübü üyeleri

Kızlar ikiz çocuklarım var birisi kız birisi erkek ikisi de 9 yaşındalar yakında ona girecekler kızım elif 39 kilo yani kilosu gayet yerinde hatta ona yemek bile yeme diyoruz boğazı baya iyi ama ömerim 22 kilo bazen 24 oluyor pek yemek te yemiyor bağışıklık sistemi oldukça kötü durumda. Kış gelecek pandemide okullar açılacak mı açılmayacak mı onuda bilmiyorum ama bağışıklık sistemini yiyecekle güçlendirmemin yolu var mı neler tavsiye ediyorsunuz bana.

Bağışıklık sistemlerinin güçlenmesi için besin değeri yüksek yararlı ve çocukların seveceği yiyecek içecek ne varsa tavsiye eder misiniz ?

Merhaba Mihrimahsultan

Çocuklar da bağışıklık sistemi önemli tabi ki bağışıklık sistemi deyince akla en başta tabiki omega 3 , folik asid , c vitamini , b vitaminleri ve d vitamini, demir , mineraller ve protein geliyor tabiki... En başta omega 3 mutlaka desteği sağlamalısın her hafta iki def balık yemeliler , deniz ürünleri hem omega hem folik asid değerleri yüksek yiyeceklerdir , c vitamini bildiğin gibiportakal ve limonda çokça var ama az bienen c vitamini açısın dan kuşburnu çayını yada marmelatını da öneririm , mineraller magnezyum ,potasyum açısından süt ve süt ürünlerini yoğurt kefir mutlaka tüketmeliler , çocuklara karbonhidrat ağırlıklı değil protein ağırlıklı beslemeye dikkat et ve her gün en az bir yumurta yesinler. Sağlıklı günler.

Geri