cok kolay ve hafif bı tatlı...

blmr_dnz

Yeni Üye
Üye
cok kolay ve hafif bı tatlı...
hafif tatlı çeşitleri kolay tatlılar kolay tatlı çeşitleri hafif ve tatlılar ve
mrb melekler...sizee benım cok sık yaptıgım bı tatlıyı tarıf etmek ıstıyorum ustelık cok kolay ve hafıf..
malzemeler
1 paket etımek
1 adet 3u 1arada nescafe
1 bardak un
1 bardak seker
1 adet damla sakızı
1 pake cıkolata sosu
1 lt sut..
1/3 katı yag
bir paket etımek sıgacagı sekılde derın borcama yerleştirilir.nescafe 2 bardaga denk gelcek kadar ılık suda hazırlanır ve etımekler nescafeyle ıslatılır.çekmesi beklenir.bır yandan 1 lt sute 1 bardak un ve 1 bardak seker ilave edılır.koyulasıncaya kadar karıstırılır koyulasınca damla sakızı ılave edılır(eger yoksa damla sakızlı falımda olabılır) ve ocaktan alınıp 1/3 katı yag içine atılıp mikserle cırpılıp erıtılır..muhallebı etimeklerın ustune dokulur ve soguması beklenır..hazır cıkolata sosuda hazırlanır ve souyunca muhellebının ustune dokulur...
afıyet olsun melekler...:hungry:

Cevap: cok kolay ve hafif bı tatlı...

mmmm hoş bişi galiba:)
saol canım emeğine sağlık canım

Teşekkürler canım,ellerine sağlık..Kızlarımızın bu kadar marifetli olmaları beni çok sevindiriyor..Deneyeceğim bu tatlıyı..

ellerine sağlık canım keşke resimde ekleseydin,birşey soracağım damla sakızı yerine falım olabilir derken ciddimisin,gerçekten uygulanabilirmi bu şekilde?

evet en son yaptığımda damla sakızı almayı unutmusum 3 tane falım attım sıcakken attıgınız ıcın erıyor ıcınde ve damla sakızından daha ıyı oluyor..

Geri