Çok merak ediyorum.

BerenTutku

Yeni Üye
Üye
Çok merak ediyorum.
Arkadaslar çok merak ettiğim bir konu var . İnsanlar dua ederek fiziksel özelliklerini değiştirebilir mi?
Meslea Allah'a çok yalvararak ten rengim,göz rengim,şaç rengim değişsin gibi gibi . İhitiyacım yok ama sadece merak ediyorum.
Yorumlarınızı bekliyorum :D

:D:D sanmam öyle bişey olsun allah bizi nasıl yaratmışsa öyledir duayla göz rengi saç rengimi deişir ayol :D:D

Allah istedikten sonra imkansız olan hiç birşey olmaz. Ama bu zorlu hayast şartlarında ve bu kadar gönül acısı, evlat acısı, maddi sıkıntı içersinde fiziksel değişim için dua etmek kimin aklına gelir ya da Allah kabul eder mi bilinmez. Şahsen kişiyi çok etkiliyorsa yani ruh halini çok etkiliyorsa, işte o zaman dua da edilir, Rab kabulde eyler. Çünkü O hepimizin tek sahibi ve bizlerin üzülmesini istemez, taşıyamıyacağımız derdi vermez.

Enteresan bir merakmış :)

Teşekkür ederim.
Ben imkansız olacağını sanmıyorum. Allah istedikten sonra her şey mümkün sonuçta. Ama böyle düşüncem yok tabiiki :) Daha önemli şeyler için dua ediyorum =D

cnm Allah zaten bizleri öylesine muhteşem yaratmışki en birincisi düşünebiliyosun bak ineklere akıl verseydi Allah gidipte altından 1 gr süt alamazdık demi onun için önce insan olduğun için ve herşeyi düşünebildiğin için şükret Allaha cünkü sen şahane bi varlıksın cnmmmmmm

Dua ederken çok dikkatli olmak lazım, şüphesiz Allah herşeye kadir, ol demesiyle herşeyin değişebilir. Hz. Yusuf (a.s.)'ın hikayesinde Yusuf peygambere iftira atan Züleyha yaşlanınca iman ediyor ve Allah onu 19 yaşında bir genç kıza çeviriyor Yusuf (a.s.)'ın duasıyla.
Mesela benim de saçlarım saman gibi dümdüzdü bi hastalık geçirdim kemoterapi gördüm saçlarım döküldü tamamen. Tedavi bittiğinde saçlarım lüle lüle dalgalı kıvırcık çıktı. Saçımın şekli değişti ama ben hayatımın 1 senesinden oldum..
Her duamızın sonunda "hayırlısıyla isteriz Allah'ım" diyelim yinede...:)

Cevaplarınız için teşekkürler arkadaşlar =). Başka bir yerde de paylaştığım bu konuya çok kötü tepkiler aldım :). Sizin farkınızı anladım yani:). Sanki ben onlara dua ederek göz rengimi saç rengimi değiştirmek ,istiyorum dedim de resmen üzerime üzerime çullandılar hepsi, bana yok cahil misin sen filan dediler. Ço ksinirim bozuldu. Neyse teşekkürler

olur mu öyle saçma sapan şey ? genlerinizde ne işlenmişse ondan başka bir şey olmaz ister dua edin ister hula hula dansı yapın

Geri