Cumhuriyetin öncü kadınları kimler ödevim var

• Konbuyu başlatan Özge.izmirr
  • Başlangıç tarihi
Ö

Özge.izmirr

Forum Okuru
Cumhuriyetin öncü kadınları kimler ödevim var

Cumhuriyetin öncü kadınları melek kadınlar kulübü cumhuriyetin öncü kadınları forum'da.​

Ablalarım abilerim dönem ödevi verdi hoca lise 1. Sınıftayım Cumhuriyetin öncü kadınları kimlerdir konusu ile alakalı bir ödevim var. Bu konuda bana yardımcı olur musunuz? Cumhuriyetin öncü kadınları kimlerdi bunu bana yazarsanız sevinirim.

Merhabalar
Dönem odevinde sana yardımcı olmayı çok isterim. Cumhuriyetin öncü kadınları konusundan önce şuna deginmek istiyorum. 29 Ekim 1923 bizim Türk milleti için yani bir dönüm noktasıdır. Bu sayede birçok özgürlüğü elde etmiş bir ülke olmayı başardık. Bu büyük önder Atatürk ve silah arkadaşları sayesinde olmuştur. Ne kadar minnet duysak azdır. Allah hepsinin mekanını cennet eylesin. Peki bildiklerimizin yanında yer alan cumhuriyetin öncü kadınları kimlerdir buna değinelim.

"Cumhuriyetin öncü kadınları"​

• İlk kadın doktor: Safiye Ali
  • İlk kadın tiyatrocu: Afife Jale
  • İlk kadın heykeltıraş: Sabiha Bengütaş
  • İlk kadın opera sanatçısı Semiha Berksoy
  • İlk kadın Savaş pilotu Sabiha Gökçen
  • İlk kadın bakan Türkan Akyol
  • İlk kadın arkeolog Jale İnan
  • İlk kadın avukat Süreyya Ağaoğlu
  • İlk kadın büyükelçi Filiz Dinçmen
  • İlk kadın emniyet müdürü Feriha Sanerk
  • İlk kadın jet pilotu Leman Altınçekiç
  • İlk kadın radyo spikeri Emel Gazimihal
  • İlk kadın pilot Bedriye Tahir Gökmen
  • İlk kadın milli maç hakemi Lale Orta
  • İlk kadın vali Lale Aytaman
  • İlk kadın başbakan Tansu Çiller
  • İlk kadın mühendis Sabiha Gürayman
  • İlk kadın balerin Guzide Kalın Noyan
  • Dünyanın ilk kadın Savaş muhabiri ve ilk Türk kadın fotoğrafçı Semiha es
İlk ilk cumhuriyet öncüsü kadınları farklı sitelerden de bakıp daha farklı alanlarda öncü kadınları cumhuriyetin öncüsü kadınları araştırabilirsin umarım faydalı olmuştur. Bu tip ödevler hazırlayanlar aşağıdaki rengi ve inceleyebilirler örneğin aşağıdaki renk din konusunda "Atatürk'ün devrimleri" yer almakta dileyen linkten ulaşabilir.

Geri