davetiyeee

Gül Hanım

Yeni Üye
Üye
davetiyeee
ilgincdavetiye-4299.jpg
Giresun'da evlenen doktor ile reprezant (ilaç tanıtım elemanı), ilaç kutusu ve içindeki prospektüs (ilaç rehberi) şeklinde hazırladıkları davetiye ile konuklarını düğünlerine çağırdı.

Damat Dr. Bekir Özyılmaz, düğün davetiyesi ile nişanlısının ilgilendiğini, hazırlanan davetiyeyi gördüğünde büyük şaşkınlık yaşadığını belirtti. Özyılmaz, şunları söyledi: “Genel olarak davetiyenin klasik olacağını düşünüyordum. Davetiye bana ulaştığında şaşırıp kaldım. Çünkü önümde bir ilaç kutusu duruyordu. Davetiyeleri dağıtmaya başladığımda herkes şaşkınlık içine girdi. Gördüklerim tepkilerini yüzüme, göremediklerim ise telefon açarak, 'Hocam bu ne? Nereden aklınıza geldi?' diye dile getirdiler.”

Özyılmaz, birçok arkadaşının davetiyeyi hatıra olarak saklamaya karar verdiğini, bazı bekar arkadaşlarının ise aynı şekilde davetiye hazırlamaya karar verdiğini ifade ederek, “Ben de bu davetiyeden büyük keyif aldım” dedi.

Reprezant Eren ise farklı bir şeyler yapmayı sevdiğini, düğün davetiyesi hazırlanırken bunu ortaya koymaya çalıştığını ifade ederek, “Bu konuda bir süre internette araştırma yaptım. Ardından aynı zamanda meslektaşım olan Sema Balcı'yı aradım. Nişanlım ile mesleğimizi anlatan bu davetiyeye hazırladık. Davetiyenin tasarımı ve metni tamamen arkadaşıma aittir. Şimdi gelen tepkilere birlikte gülüyoruz” diye konuştu.

Düğün davetiyesi

Bir ilaç kutusu görümünde hazırlanan davetiyenin dış yüzeyinde çiftlerin isimleri ile birlikte, “evlilik (50 miligram sevgi, 50 miligram saygı), yardımcı maddeler (aşk, mutluluk, saadet, arkadaşlık, bağlılık, dürüstlük” gibi yazılar bulunuyor.
Prospektüsün, “Farmakodinamik Özellikler” bölümünde ise şunlar yer alıyor:
“Etki mekanizması: Dr. Bekir Özyılmaz, Hatay'ın şirin bir ortamında Elisar Eren'i gördü. Aşık oldu. Güçlü bir sevgi yumağına sahip olan Dr. Bekir Özyılmaz, aşkını sevgisini itiraf etti. Dr. Bekir Özyılmaz’da oluşan sevgi, 24 saat kendisinde kan basıncını artırdı. Günlerce kan basıncı düşmedi. Ne zamanki Elisar Eren teklifi kabul etti, işte o zaman Dr. Bekir Özyılmaz'da kan basıncı düştü. Şimdi Dr. Bekir Özyılmaz'ın kan basıncı olması gereken düzeyde, normal seyrinde.”

Prespektüste ayrıca, evlilikle ilgili paylaşımlar, karşılıklı anlayış ve diyaloğun dile getirildiği “endikasyonlar” ile evliliğe hazır olmayanlara, gerçek sevgiyi bulamamışlara, aşkı hissetmemişlere, saygı ortamı oluşturamamış çiftlere yönelik “kontrendikasyanlar” başlıklı bölümler yer alıyor.

Geri