Deprem değil bina öldürür bu kader mi ?

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Deprem değil bina öldürür bu kader mi ?
Deprem Değil Bina Öldürür Depremler Kader mi ? Depremde Ölmek Hak ' mı?

Kuş hafızalı insanlarız hatta biraz daha ileri gideyim. Malesef bizler balık hafızalı insanlarız kızlar. Olay olur televizyonların başına geçeriz olay pazartesi günü oldu ise akşamı reyting rekorları kıran en sevdiğimiz dizileri bile es geçeriz. Çukuru çukurda bırakıp depreme kilitlenip, göçük altında bulunan bebeklerin çocukların kedilerin kurtarılması için açarız ellerimizi dua ederiz hatta iki göz iki çeye alırız. Kader deriz bunun adına.... Peki gerçekten bu kader mi ? İslamda Kader Ne demektir Nasıl yaklaşımda bulunmak gerekiyor biliyor muyuz ?

Elimizden geleni en sonuna kadar zorladıktan sonra başımıza geliyor ise bizler buna kader diyebiliriz ? Peki acaba bu binalara oturulabilir raporu veren kurumların kuruluşların belediyelerin, bu göçüklerin altında kalan, ebedi hayata ömürlerinin baharında gidenlerin ölmesinde hiç mi suçları yok ? Kader mi bu ? Siz elinizden geleni yaptınız ama oy verdikleriniz belediye olarak seçtikleriniz, devletin başa getirdikleri gereken ehemmiyeti gösterdiler mi ? Onlar üzerlerine düşeni yaptılar mı ki depremde öldük te buna kader diyelim ?

Bu Kader Değil Kızlar.
Bakın sizlere bir resim atıyorum. Dünya genelinde meydana gelen en büyük depremler bu depremlerin olduğu ülkeler ve burada haylatlarını yitiren insanlara hep birlikte bir göz atalım ve sonra diyelim bu kader mi değil mi diye ?

deprem değil bina öldürür.jpg

Evet arkadaşlarım bu resimden sizler ne anlıyorsunuz ? Burada daha büyük depremde hayatlarını insanlar kaybetmiyor ise bizde daha düşük depremlerde ölen insanlar var ise ve biz bu sıralamada dünyada nerde ise birinci isek bu kader mi ?

Fatura sürekli olarak halka kesiliyor. Bununla ilgili #FaturayıHalkaKesiyorlar başlıklı yazıları Allah rızası için lütfen ama lütfen bi inceleyelim. İncelemede en fazla kanıma dokunan bir şey vardı onada değinmeden geçemeyeceğim. Mersin Akdeniz Belediyesi Başkanı Sayın Mustafa Gültak sıfır el alınması ile ilgili çağrıda bulunmuş ve kötü evlerde oturanların suçu her şeyi devletten beklemeyin demiş. E Pess....

Hakkattan sizin suçunuz mu ? Ölmekte sizin suçunuz değil mi kızlar ? Yazık oluyor canım ülkeme yazık...

Twitterden gördüm geldim bir iki kelamda ben etmek isterim bu burada dursun istiyorum. Dursun çocuklarıma göstereyim. Dursun ki nasıl korku Cumhuriyetinde yaşadığımızı her kes görsün istiyorum. Kimse ama hiç kimse sesini çıkartamıyor. O dediğiniz vatandaş ta Devletin politikasınının bu tür bir durumda nasıl olduğunu bilsin istiyor. Yanaşıyor. Yancılık yapıyor diyebilirim.

Bakın konu ile alakası olmayan bir şeyden bahsetmek istiyorum sizlere. Bizler bilime ve üretime destek vermedikçe, bu tür durumlar ile bu tür acılar ile yaşamımızın sonuna kadar malesef katlanacağız. Ya da yaşayacağız. Sadece Amazon şirketinin değeri ile Türkiye'de bulunan bütün firmaları 8 kere satın alabiliyorsunuz. Türkiye'nin ne kadar aciz olduğunu lütfen görün. Gelenlerin tamamı a b c partisi hiç farketmiyor hiç birisi kendi halkına eğilmedi. Herkes kendi kesesini düşündü malesef. Burada şu bu demenin mantığı yok. Eğitimin, hukukun olmadığı ülkede milyar dolarların olsa ne fayda ?

Geleceğimiz olan çocuklarımıza güveniyoruz ama eğitim yok eğitemiyoruz. Okula gönderemiyoruz. İnsana değer vermenin en büyük gerekliliğinde elimiz kolumuz bağlı. EĞitim sistemi yok. Evrensel bi eğitim sistemine sahip te değiliz. Gelenlerin hiç birisi değerin üzerine değer katmıyor. Umarım çocuklarımız bu durumları görür ve çalışır.... çalışır.....

Evet Deprem Allah'tan... Amenna ve Sadakna... Ama ölmek kader değil !

Geri