Derin dondurucuda patlıcan nasıl saklanır?

• Konbuyu başlatan Buselimm+
  • Başlangıç tarihi
B

Buselimm+

Forum Okuru
Derin dondurucuda patlıcan nasıl saklanır?

Derin dondurucuda patlıcan melek kadınlar kulübü derin dondurucuda patlıcan nasıl saklanır forumda.​

Arkadaşlar ben 1 yıllık evliyim valla ev işi filan bilmiyorum pek. Patlıcan aşırı pahalı olmuş marketlerde filan uçmuş yanına yaklaşılmıyor. Kriz iyice vurdu herşeyi hemde. Derin dondurucuda gelecek yaza bolca saklamayı düşünüyorum. Bu pahalılık devam etmez ise tabii. Kızlar bana yardımcı olun sizler derin dondurucuda patlıcan nasıl saklıyorsunuz?

Merhabalar
Gerçekten de herşey aldı başını gidiyor nereye kadar artacak bu pahalılık bilemiyorum ama ne yapacağı onu da bilemiyorum. Patlıcan biber domates bütün her şeyi saklamak gerekir derin dondurucuda. Kışın o kadar iyi oluyor ki sadece pahalılık yüzünden değil kışın yaz sebzeleri berbat durumda oluyorlar yenmiyor. Patlıcan seven biriyseniz bizim gibi derin dondurucuya atabilirsiniz birçok türü var bunun.

images (7).jpeg

"Derin dondurucuda patlıcan nasıl saklanır"​

Ben özellikle çiğden koymam hiç çünkü derin dondurucuya çiğden koyarsanız yenmeyecek duruma gelebilir o yüzden ben karniyariklik saklayacaksam fırında öldürüyorum sonra poşetlere koyuyorum. Kozleyip içini doğrayıp ezme salataya koyuyorum çok lezzetli oluyor. Yine kurutup da saklayabilirsiniz yazın kurutup dolmalık ya da doğrayıp kurutabilirsiniz. Ben kızarmış olarak hiç koymuyorum çünkü sağlıksız olacağını düşünüyorum.

Bamya da saklanır da kışın sağlıkla yiyebileceğiniz bir sebze. Dilerseniz aşağıdaki linkten "bamya derin dondurucuda nasıl saklanır" bamya nasıl saklanır onu da öğrenebilirsiniz.

Geri