Devit 3 damla nasıl kullanılır

Z

Zelişzxzxzx

Forum Okuru
Devit 3 damla nasıl kullanılır
Devit 3 damla nasıl kullanılır aç karnına mı tok mu

Merhaba

Bebeğime doktor Devit 3 damlası verdi. Ama kaç damla kullanacağız aç karna mı tok karna mı söylemedi . Benim de aklıma sormak gelmedi o zaman ben tok karnına bebeğime veriyorum doğru mu yapıyorum bilmiyorum ama doktora sormadığıma sonradan pişman oldum. Kaç damla vermemiz lazım aç karnına ya da tok karnına fark ediyor mu. Bu damlayı ne kadar süre kullanmamız gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim

Merhaba

Bütün çocuk doktorları rutin olarak bebeklerin hepsine D vitamini damlası mutlaka veriyorlar. D vitamini damlasını da 2 yaşını doldurunca ya kadar mutlaka kullanın bırakmayın diyorlar.

D vitamini damlası Devit 3 günde 5 damla bebeğine vermelisin. Tok karnına verirsen daha iyi olur ya da herhangi bir yiyeceğin içerisinde damlatabilirsin.

D vitamini genelde güneş ışığından alındığı için bebeklerde D vitamini eksikliği görülebiliyor. Bu da çeşitli hastalıklara neden oluyor. çünkü bebekler yeterince güneş ışığı alamazlar zaten güneşe çıkarıp direk güneş ışığının almaları da sakıncalı. bunun için en az 2 yaşına kadar mutlaka D vitamini damlasına devam etmemiz gerekiyor

Geri