Doğum öyküleriniz

hazan_11

Hamiş Melek
Üye
Doğum öyküleriniz
Slm kızlar şuanda 5 aylık meleğim yanımda uyuyor Allahıma şükürler olsun ki çoook zor bir süreçten sonra onu kucağıma aldım ve bugünde hikayemi paylaşmak istiyorum Ben 2009 Nisan ayında evlendim hemen bebek istiyordum ama eşim biraz toparlanalım borçları azaltalım öyle dedi ama benim istediğim oldu hiç korunmadık her ay artık umutlu bekleyişler başladı ama her geçen ay hüsran ve göz yaşı ile sonuçlanıyordu aradan 16 ay böyle geçti artık dr gitme vakti gelmişti ve geçiyordu eşime ve bana yapılan tahliller sonucunda prolaktin (süt) hormonum yüksek çıktı buda yumurtlamamı engelliyormuş iki aylık tedavi ile düzelmiştim yine bir kaç ay geçti ama yine sonuç yok tekrar başka bir dr gittik benim ve eşimin eski tahlillerini istedi veee eşimin spermlerininn %96 sının bozuk olduğunu ve önceki dr bunu görmemiş mi dedi tabi şok oldum eşim için ürolojiye gittik dr bize aşılama ya da tüp bebek önerdi bunun için biraz daha beklemeye karar verdik çünkü ev almıştık maddi olarak gücümüz yoktu Ama o ay ben yine rahat edemedim eşimden gizli kredi kartıyla internetten preseed adlı ürün sparişi verdim hemen ertesi gün geldi ve yumutlama günümü takip ettim 4 gün üst üste bu ürünü kullandım tabi yine çok umutlu değildim 9 Mart 2011 de yeni evimize taşındık tek başına evimi yerleştirdim hopladım zıpladım perdeler halılar bilirsiniz 7 Martta adet olmam gerekiyordu ayın 12 si olmuştu gelen giden yoktu ve ben hala ev ile uğraşıyordum test alıp almamakta kararsızdım ama sonra amannn dedim neyse ne üzerimdeki stres gitsin diye hemen bir test aldım yaptım ama elim ayağım titriyodu ve sonuççç net pozitiff hamiledimmm şok olmuştum koltuğa oturdumm ağlamaya başladımm elimdeki teste bakıp bakıp duruyordumm bir süre geçtikten sonra dayanamadım heycanla eşimi aradım ve söyledim

<tbody>
</tbody>

Veeee hamilelik sürecim başladı.İlk önce ssk ya gittim yapılan muayne sonucunda dr keseyi görmedi ve dış gebelikten şüphelendi kan testi yaptırdım normal haftasında çıktı 5 haftalık hamileydim ama iki güne bir artış var mı yok mu diye kan vermem gerekiyordu her verdiğimde artış vardı tekrar muayne olduğumda dr keseyi çok zorda olsa gördü ve hala bana dış gebelik olabilir dedi iki hafta böyle stresle geçti ama hala kesin bişey yoktu bende özel bir hastaneye gittim drum hem keseyi gördü hemde bebeğimin kalp atışlarını duydum çok büyükkk bir mutluluk....8. hafta doğuma kadar sürecek olan bulantılarım başladı 16. hafta kızım olacağını öğrendim mutluluğuma mutluluk eklendi ama ertesi gün dr bana ettiği telefonla yıkıldım tahlillerde bebeğimde hastalık riski olduğunu öğrendim ve 17. hafta amniyosentez oldum 21 günlük stresle dolu geçen günler başladı ama sonuç yine mutluluk 25. hafta ayrıntılı ult girdim artık herşey yolundaydı ve ben doğuma kadar dr yüzü görmek istemiyordum 36+0 a kadar dr gitmedim eşimin ve ailemin ısrarıyla yine korka korka dr yolunu tuttum Ailemin ısrarının nedeni çoook kötü bir hamilelik geçiriyor olmam ve dış görüntüm yüzüm ellerim ayaklarım feçi ödem olmuştu Dr beni görür görmez hemen tahlil ve nst ye gönderdi preklemsi teşhisi kondu ve tansiyonum 18 di acil bebeği almamız gerekiyor dedi Hıçkıra hıçkıra ağlamaya başladım hiç bir hazırlığım yoktu bebeğim küçücük doğacaktı bebeğim doğduktan sonrada artık sorun yaşamak istemiyordum ama sonuç kaçınılmazdı ve ertesi gün 36+1 de doğum yaptım hiç problem yaşamadım mide bulantılarım o gün son buldu meleğim uğurlu geldi çok akıllı çok ağlamayan huzurlu bir bebek şuan çok mutluyum çok şükür sorunlar bitti zor yıllar bitti bebeğim bugün 5 aylık şuanda hala huzurla uyuyor meleğim Seni çoook seviyorum iyki bana geldin MELEĞİMM

Hayat çok garip...

Bizler meleklere sahip olmak için canımız çıktı resmen. Elbette rabbim zamanını bilir, o ol derse olur. Bunun son derece farkındayım ama beklemek gerçekten çoooookkk zormuş. Allahım kimsenin kucağını boş bırakmasın. Yaşanılan hayal kırıkları, akıtılan gözyaşlar... say say bitmez. Duvarların dili olsa da bir konuşsa. Çok şükür benim kızım da 16 aylık oldu. Allaha hergün şükrediyorum bana bir evlat verdiği ve annelik duygusunu tattırdığı için.

Allahım meleğini sana seni de meleğine bağışlasın, mutluluğunuz daim olsun okurken gözlerim doldu çok güzel anlatmışsın:leylek

Hayat çok garip...

Bizler meleklere sahip olmak için canımız çıktı resmen. Elbette rabbim zamanını bilir, o ol derse olur. Bunun son derece farkındayım ama beklemek gerçekten çoooookkk zormuş. Allahım kimsenin kucağını boş bırakmasın. Yaşanılan hayal kırıkları, akıtılan gözyaşlar... say say bitmez. Duvarların dili olsa da bir konuşsa. Çok şükür benim kızım da 16 aylık oldu. Allaha hergün şükrediyorum bana bir evlat verdiği ve annelik duygusunu tattırdığı için.
Allah bağışlasın cnm maşallah ne hemen büyüyorlar ya dediğin gibi Allahım kimsenin kucağını boş bırakmasın hayatımda aldığım en güzel hediye dünyaya bırakacağım en güzel şey evlat benim kanım parçam Allahıma şükürler olsun ki bana bu hayatta yaşayabileceğim en büyük mutluluğu yaşattı darısı isteyen herkese inşallahhh

Slm benim doğuma da çok az kaldı inş, güzel bir doğum anım ve burda sizlerle paylaşmak isterim bende, Hazan ve Mrs.m cim sizlerinkini okumaktan da zevk duydum :)

Slm benim doğuma da çok az kaldı inş, güzel bir doğum anım ve burda sizlerle paylaşmak isterim bende, Hazan ve Mrs.m cim sizlerinkini okumaktan da zevk duydum :)

ah canımmm yaaaa inanamıyorum doğumun gelmiş maşallahhhhh.... vallahi gözlerim doldu. ne günler geçirdik şu sitede, ama acı ama tatlı.... ve sonunda rabbime şükürler olsun ki meleklerimize kavuştuk. inşallah kucağına da sağlıcakla alınca daha da mutlu olacaksın. senin için sonsuz seviniyorum. allah inşallah dileyen herkese nasip etsin.
çok öpüyorum seni canım. ela nın yüzünden laptop u açamıyoruz üzgünüm.

Geri