dostuklar..dostalarımız...iyiki varsınız...

MEÇHUL

Daimi Üye
Üye
dostuklar..dostalarımız...iyiki varsınız...

Kucak Dolusu sevgiler......
Hayat her zaman mükemmeli sunmaz insana..
Bazen kurşundan ağır bir efkar balyası gibi çöküverir omuzlarımıza..
Böylesi durumlarda yapılacak en iyi şey, fırtınaya tutulmuş
bir sandalın güvenli bir liman araması gibi, sığınacak dost bir yürek aramaktır..
Vurgun yemiş bir yüreği, dost bir yürekten gayrı kim kabul eder, kim saklayabilir ki...
Her şeye rağmen hayatı anlamlı kılan dostlarımızdır..
Pazarlıksız, umarsız, kuralsız, sınırsız paylaşımlar için..
Hayata şiir tadında tutunan dost yüreklere...
Sıcak samimi bir merhaba!..

dostluk06.jpg

....DOSTLUK....

Bir çiçek olmaktır dostluk , gökkuşağı renginde kaybolmalı insan derinliğinde. Bir bulut olmaktır dostluk, karanlıkları yırtarcasına beyaz, uçmalı sonsuzluğa kış yaz. Bir kahkahadır dostluk, acılara git dercesine, geleceğin gizemini yok edercesine... Ve bir kalp olmaktır dostluk; dostu için her şeyi göze alan hayat ırmağında sabırla akan. Biz seninle bir kalp olduk dostum. Öyle bir kalp olduk ki sana bakınca kendimi gördüm. Tıpkı bir elmanın iki yarısı gibi...
Her konuda tamamen aynı olduğumuz gibi, bazen bir bakış yetti neler hissettiğimizi anlatmamıza, bazen sıcacık bir gülümseme yetti o üşüyen ruhumuzu ısıtmamıza. Belki yüreğimizdeki acıyı paylaşmaktı dostluk, belki üzüldüğümüzde sıcak bir kucaktı, belki de karnımız ağrıyana kadar gülmekti. Bence her şeydi dostluk.Yaşamak, sevmek, öğrenmek... İşte ben sende bunları buldum.

dostum..arkadaşım...

dostluk09.jpg

...DOSTLUK...

Ey gündüzlerime güneş gibi doğan, gecelerimi iyilikleriyle hep aydınlatan vefa abidesi dost! Hep yanımda olacağını düşündüğüm için mutluyum ve acılarımı azalttığın için gönlümün sarayına kondurmuşum seni…

Bilir misin dost seninle ne günler yaşadık, ne afetler atlattık? Ama hiç yıkılmadık, sarsmadı bizi en büyük depremler bile. Umutlar biriktirdik eteklerimizde başkaları yakamozlar toplarken. Ve güldük önümüze çıkan engellere, çünkü biz beraber aştık tüm sarpa dağları.

Hatırlar mısın bir soru sormuştun bana, canından daha kıymetli var mı bu dünyada? Cevap bulamamıştım küçücük aklımla, ama düşündüm de dost! insanın canından daha kıymetli olan şey cananıymış ve o cananların insanlar içinde en kıymetlisi biricik dostlarıymış.

Arkadaşlarımız bir daldaki yapraklar gibi çoktur, dost! Günü gelince hepsi birer birer düşerler dalından. Ama gerçek dostluklar baki kalır, asla bitmez vefaları…

Şimdi düşünüyorum da kaç tanedir insanın dostları ya da kaç tanedir arkadaşları, her arkadaşı dost sanmayın yanılırsınız, ya da her dostu vefasız sanmayın. Mutlu zamanında çoktur, kişinin etrafında sevenler, asıl gerçeği insan kötü gününde anlar.Dostluklarınızın baki kalması dileğimle….

dostluk1.jpg

!!!...DOSTUMA...!!!

Tutki bir kır menekşesiyim.İnce... duygu yüklü ,dost.Herzaman gülümserim insanlara.Ve yakınımdır toprağa...
Yağmur sonrası mis gibi kokan toprak;ölümü özletir.Bir an önce Allah’a kavuşma arzusu. Tüm isyanım sevgiyi ve dostluğu ayaklar altına alanlara. Bugün yaşıyorsam ,mücadelem sevgi ve dostluk için.Bir zerrecik de olsa yaşama hevesi yok içimde.
Dikkatli bakarsan menekşeye gülümseyecektir. Sana gülümseyen menekşenin dostluğunu geri çevirme.

Kimi zamanda karanlık gecelerde parlayan bir ay olurum.Aydınlatmak için sevgi dolu yürekleri.Ümit olmak için karanlık düşüncelere.Müjdelemek için yarınları...
Sırla dolduğum anlar bükülür belim.Ozaman da nazlı bir hilal olurum.Yıldızlarla kaynaştığım olur ki; yinede yalnızlığımı unutturamaz koca evren.
Ayın onbeşinde Dolunay’dır ismim.Vurur şavkım yeryüzüne.Bu öyle bir andır ki; seyrine doyum olmaz.Bütün dostluklar ayın onbeşi kadar güzel olsun.

Kaldırırda başını gökyüzüne, görürsen bir ay
ister nazlı bir hilal, istersen dolunay
bilki orada ben varım ve sana el sallıyorum

YÜZÜNDEKİ GÜL SOLMASIN
DAİM OLAN SEVGİLERİMLE....

dostlukta ufak bir gülümseme...:D:D

dostluk1ilno1re4dk8.jpg

deniz derindir durulmaz...
dotluk ebedidir unutulmaz...!!!

Yaşamak için yarını bekleme, al yaşamı kollarının arasına ve sımsıkı sarıl yaşamdan yalnızca almak yerine ona bir şeyler ver. Kısacası bütünüyle "İnsan" ol. Unutma ! yaşam dokuması henüz tamamlanmamış, olağanüstü güzellikte bir duvar halısıdır ve sana ait olan boşluğu yalnız sen doldurabilirsin. Kimseyi kırmamak ve üzmemek şartıyla istediğin her şeyi dene .bir gün sonsuzluğun bulutlarına oturduğunda ne aklın kalsın ne de kırık bir yürek ..
Tüm yaşantınızda gerçek dostluk ve sevgiye ulaşabilmeniz temennilerimle ...

... sizi çok seviyorum dostlarımm...

Geri