DR Kaan Kocatepe gebelik belirtileri arıyorum

D

drcivanım

Forum Okuru
DR Kaan Kocatepe gebelik belirtileri arıyorum
Ya bu Doktor Kaan Kocatepe'nin bi sitesinde görmüştüm gebelik belirtilerini acaba sitenizde var mı Bana gebelikbelirtilerinde en dikkat edilecek belirti hangisi neye göre tam olrak gebeyim ya da değilim diyebiliyorum birileriniz anlatabilir mi

Var ise sitenizde de gebelikbelirtilerini göremedim bana yardımcı olur musunuz yazıyorum şimdi benim ayın 12 sinde yumurtlama günüm oluyordu bende 12 13 14 15 ve 16 günlerimde ara vermeden birlikte oldum bugün işte meraklanmaya başladım bile yumurtlama günüm tam da 14. günüme denk geliyordu işi şansa bırakmadım yastık ta kullandım ayakları diktim havaya bi saat bekledim. Benim bebek sahibi olma zamanım geldi geçiyor bile 32 yaşındayım tamda yumurtalarım bitip tükenmeden artık beek sahibi olmak istiyorum. Mrak ediyorum hangi belirtileri gördüğümde yüzde yüz hamileyim diyebileceğim.

Birileriniz bana yardımcı olabilr mi lütfen beyza hanımdan özellikle açıklayıcı yorum istiyorum tşk

Selamlar, öncelikle bize yazdığınız için teşekkür ediyoruz. Yani o kadar site var bize yazmışsınız fakat Sayın Dr. Kaan Kocatepe'nin belirtilerini istemişsiniz. Siz, tam olarak nasıl ve ne şekilde hamile kalacağınızı biliyorsunuz. Zira tam olarak yumurtlama gününüzün ve devam eden 5 günü boş bırakmamışsınız.

Yani yüzde olarak verdiğimizde eğer sıkıntı yok ise ve dediğiniz tarihlerde yumurtlamanız gerçekleşmiş ise ( erkek spermlerinde de sıkıntı olmaması gerekiyor ) yüksek ihtimal ile hamile kalabilirsiniz diye düşünüyorum. Tabiki Allah bilir. Böyle bu şekilde bebek sahibi olmak isteyen ve herşeyi doğru yaptığını düşünnen hatta bizim gibi sitelere yazarak bunuda tastikleten bir çok kullanıcımız var. Tabiki iki taraında sıkıntısız olması gerekiyor. Yumurtalarınız sağlıklı mı sperm durumu nasıl vs vs bu uzadıkça uzayacaktır.

Umarız istediğiniz bebeğe, ve isteyenler bebeklerine kavuşurlar. Lütfen ayrıntılardan ve gelişmelerden bizi haberdar ediniz.

Sevgiler.

Ya bu Doktor Kaan Kocatepe'nin bi sitesinde görmüştüm gebelik belirtilerini acaba sitenizde var mı Bana gebelikbelirtilerinde en dikkat edilecek belirti hangisi neye göre tam olrak gebeyim ya da değilim diyebiliyorum birileriniz anlatabilir mi

Var ise sitenizde de gebelikbelirtilerini göremedim bana yardımcı olur musunuz yazıyorum şimdi benim ayın 12 sinde yumurtlama günüm oluyordu bende 12 13 14 15 ve 16 günlerimde ara vermeden birlikte oldum bugün işte meraklanmaya başladım bile yumurtlama günüm tam da 14. günüme denk geliyordu işi şansa bırakmadım yastık ta kullandım ayakları diktim havaya bi saat bekledim. Benim bebek sahibi olma zamanım geldi geçiyor bile 32 yaşındayım tamda yumurtalarım bitip tükenmeden artık beek sahibi olmak istiyorum. Mrak ediyorum hangi belirtileri gördüğümde yüzde yüz hamileyim diyebileceğim.

Birileriniz bana yardımcı olabilr mi lütfen beyza hanımdan özellikle açıklayıcı yorum istiyorum tşk

Merhaba canım hamile kalmak için gerekli olan herşeyi yapmışsın.Üreme ile ilgili sorunun yoksa İnşallah hamile kalırsın. Hamileliğin ilk belirtisi adet döneminde gecikme olmasıdır. Diğer belirtilerin hepsi 4-5. haftalarda başlar. Aynı zamanda vajinal akıntın artıcaktır. Ara ara kasıklarında batmalar, gögüslerinde sızlamalar olucaktır. Gögüsteki değişimler,kokulara karşı hassasiyet, mide bulantısı,uyuklama , halsizlik bunlarda tam olarak 5 . haftada başlar. Hani bazı bayanlar daha adetine 1 hafta kala ay başım döndü , ay midem bulandı,yok iştahım açıldı diyor ya bunların hepsi psikolojik .Bu kadar erken hamilelik belirtisi olmuyor açıkçası. Senin adetin beklediğin tarihte başlamazsa hatta üzerinde 2-3 gün geçerse test yap. Beyza hanımın dediği gibi belirtilere dayanarak gebelik teşhisi yapmak yanlış ve yanıltıcı olabiliyor yani.Hamile olduğunu öğrenirsen bize yaz olurmu ? İnşallah senden güzel haberler alırız :)

Merhaba ,

Öncelikle gebeliğin belirtilerine değinmeden önce iki önemli noktaya değinelim. Her adet gecikmesi gebelik lehine değildir, belirtilere dayanarakta gebelik teşhisi yapılmaz. Adet gecikmesi olduğun da kişinin ilk aklına gelen gebeliktir. Oysa adette olan gecikme , hormonal,stres,rahim kaynaklı,polip ve kistler den ötürü de olabilmektedir. Bu yüzden her adet gecikmesi olana hamilesiniz diyemeyiz. Gebelikte görülen kusmalar,baş dönmeleri, bitkinlik,yorgunluk,kokulara karşı tiksinme,aşerme ; gebeliğin 4 ila 5 . haftaların da başlamaktadır. Bunlara ek olarak vajina salgısında artış, belde ağrı, rahimde kramp,kasıklarda atmalar olabilmektedir. Hormonların etkisiyle ruh halinizde değişimler olucaktır. Ani gerilme, yada aşırı duygusallık gibi..

Adet dönemi ile gebelik belirtileri aynımıdır ?

Adete 2-3 gün kala gögüslerde sızı, ağrı, kasıklarda batma,vajinal akıntı, üşüme yada ateş basması,iştah artışı bel ağrısı,ağzıda pas hissi olmaktadır. Bu durum gebelik döneminde de görülmektedir. Bu yüzden belirtilere dayanarak gebelik teşhisi yapmak yanlış ve yanıltıcı olur.

Gebeliğin ilk haftasın da küçük kanamalar da olabilmektedir. Bu korkulacak bir durum değlidir. Bebeğinizin rahminize yerleştiğinin işaretidir.Üstüne görme,yerleşme kanaması dediğimiz bu lekelenme embriyonun rahme yuvalanmasın dan kaynaklanmaktadır.

Hamile kaldığınızı en kesin ne zaman öğrenebilirsiniz ?

Beklenen adetiniz de en az 3 günlük gecikme olursa HCG testi yaptırarak hamile olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz. HCG testi , kanda bakılan ve %100 doğru sonuç veren , yanılma payı olmayan gebelik testidir.

Geri