Dr oetker tarçınlı kurabiye tarifini istiyorum kızlar

E

evyemeklerimm

Forum Okuru
Dr oetker tarçınlı kurabiye tarifini istiyorum kızlar

Dr oetker tarçınlı kurabiye melek kadınlar kulubü dr oetker tarçınlı kurabiye tarifi forum'da.​

Arkadaşlar dr oetker in tariflerini çok beğeniyorum. Hele hazır paket tarifleri yok mu misafir anında imdadıma yetişiyor doğrusu her şeyi hazır içinde karıştır at fırına. Misler gibi tam kıvamında tutuyor ve leziz oluyor tarifler. Dr oetker tarçınlı kurabiye nasıl yapılır sizde var mı tarifi. Ben hamur işi malzemeleri alırken genelde başka marka almam biraz pahalı da olsa dr oetker tercih ederim. Nefis ve leziz oluyor.

Merhaba
Ben de aynen senin gibi düşünüyorum. Dr oetker hazır tatlıları tam imdatlık yetişiyor imdada:) Misafir geleceğini öğrendiğinizde hızlı ve pratik hem de lezzetli ikramlıklar yapabilirsiniz. Dr oetker tarçınlı kurabiye tarifi de şu şekilde hemen size vereyim.

''Dr oetker tarçınlı kurabiye tarifi''​

• 2-2.5 su bardağı un
  • 1 pk kabartma tozu
  • 150 gr yumuşak margarin ya da tereyağı
  • 1 çay bardağı pudra şekeri
  • 2 tatlı kaşığı tarçın
  • 1 paket vanilya
  • Margarin, pudra şekeri mikserle çırpın. Diğer malzemeleri de ekleyin ve yoğurun. Kalıplar kullanarak kurabiye çıkarabilirsiniz. Yağlı kağıt serili tepsiye dizin ve fırına verin. Pişirme süresi 10-15 dakika.
Tarçınlı zencefilli kurabiye de denemek istersiniz belki diyerek size hemen aşağı linke tarifini vermek istedim. ''Tarçınlı zencefilli kurabiye'' tarifi linkte kızlar.

Geri