Dua Ederken Esnemek Ne Anlama Gelir

• Konbuyu başlatan Kayıtsız Üye
  • Başlangıç tarihi
K

Kayıtsız Üye

Forum Okuru
Dua Ederken Esnemek Ne Anlama Gelir
Dua Ederken Esnemek Ne Anlama Gelir arkadaşlar ben dua ederken hep esniyorum ne oluyor bu ne anlama geliyor ?

Dua Ederken Neden Esneriz
Dua Ederken Esneme'nin Sebebi Nedir

-Uyku, yorgunluk veya can sıkıntısı halinde, elde olmadan, ağzın kendiliğinden açılarak, uzunca bir nefes alıp verme hali. Bu hal bir bakıma, dalgınlık ve gaflet haline benzer.

-Bu ise, müslümana pek yakışır bir durum değildir. Bunun için Hz. Peygamber (s.a.s.) bu konuda şöyle buyurmuştur:

-Allah (c.c.), aksırmayı sever fakat esnemeyi sevmez. Bir kimse aksırıp Elhamdülillâh derse, bunu işiten müslümanların, yerhamükellah diye karşılık vermesi gerekir. Esneme ise, şeytandandır. Bunun için, esneme ihtiyacı duyan kişi mümkün olduğu kadar buna mani olsun.

-Şeytanın gülmesinden maksat, esneyenin içine düştüğü, gaflet ve bitkinlik hali ile gülünç durumundan şeytanın hoşlanmasıdır. Zaten, inanan bir kişinin basına gelecek her kötülük şeytanı memnun eder ve onu güldürür.

-Şeytanı güldürmemek için kişinin, esneme belirtileri olunca; hareket ederek, elini yüzünü yıkayarak, abdest alarak, yorgunsa dinlenerek bu gaflet halinden kurtulmaya çalışması gerekir.

-Bütün bunlara rağmen esnemeden kurtulunamazsa, esneme halinde ağzın el veya başka bir şeyle kapatılması İslami edep gereğidir.

Ben cok esniyorum esnemekten bazen dua bile edemiyorum ne yapmam gerek dualarim sanki esneyince kabul olmayacak gibi geliyor cok mu gunahkarim acaba ondan mi

Ben cok esniyorum esnemekten bazen dua bile edemiyorum ne yapmam gerek dualarim sanki esneyince kabul olmayacak gibi geliyor cok mu gunahkarim acaba ondan mi
Hapsurmak Allah tan, esnemek seytandandir kardesim seninle ugrasiyor alay ediyor demekki sen dogru yoldasin kuran oku , tevbe et, Allaha sigin senden vazgececektir.

besmele cekince seytan uzaklasiyordu kaciyordu diye biliyordum dua okurken ne isi var yanimizda ve gulmesi dalga gecmeside cabasi bence bu aciklama mantiga uygun degil hadislerede uymuyor

Dua Ederken Esnemek Ne Anlama Gelir arkadaşlar ben dua ederken hep esniyorum ne oluyor bu ne anlama geliyor ?
merhaba ,
Esneme vücudundaki nazar ve negatif enerjinin bedeninden çıktığı anlamına geliyor. İyi birşey aslında. Melek uyumlamalarıyla bu aura temizliğinin hızını arttırıp daha pozitif bir enerji aşanına ulaşabilirsin. Uyumlamayı alıp daha sonra niyetle aktifleştiriyorsun aurandaki negatif enerjiler gidip temiz enerjiler yerine doluyor. Sevgiler.

Esneme negatif enerjinin nazarın vs vücuttan çıkışı anlamına gelir. melek uyumlamalarıyla bu aura temizliğinin etkisi arttırılabilir.

Geri