Düğün mü Nikah mı?

Bilge Gökçen

Yeni Üye
Üye
Düğün mü Nikah mı?
adana aqualand düğün düğün mü nikah mı nikah mı mü hayal balo salonu adana hayal balo salonu
Bu aralar ailede bir muhabbet konusu; akrabalardan biri evlenecek de nikah düğün tartışmasıdır gidiyor.

Evlenmiş olanlar siz nasıl evlendiniz? Herşeyi birebir adım adım yaşayanlardan mısınız? Yoksa belirli ritüelleri atladık da hallettik diyenlerden mi? Nikahla sade bir şekilde hallettik diyenler kimler? Ya da benim gibi bir 10 tane daha aksiyon olsa hepsine atlardım valla diyenler kimler?

Henüz evlenmemiş ama düşünüyor olanlar, siz ne yapmayı planlıyorsunuz? Herşey bir kere oluyor, olduğu kadar olsun mu diyorsunuz yoksa herşey bir an önce bitsin uğraşamam diyenlerden misiniz?

Hadi bekliyorum cevaplarınızı...

Düğün mü nikah mı?

Ce: Düğün mü Nikah mı?

evet ben evli birisi olarak adım adım yaşadım herşeyii önce isteme ardından tatlımız yendi bi sene sonra nişanımız oldu ve bi ay sonra askere gönderdim ve sonra geldi iki sene sonrada evlendik yani toplam 4 sene nişanlılık geçirdik:D

Ben düğün isterim hatta gelinliğimin şekli bile var (Tabi önce aday olmalı :laugh: )

Ben yaşanabilecek türlü ritüeli, her türlü olayı yaşayarak ve yaşatarak evlendim :D İstemeymiş, sözmüş, nişanmış, çeyiz alma merasimiymiş, nikahmış, mevlütmüş, kına gecesiymiş, düğünmüş ne varsa hepsini ayrı ayrı yaşadım :D Her iki tarafta da evlenen ilk çocuklar eşim ve ben olunca herkes cozutuyor işte :D:D:D İşin şakası bir yana, iyi ki hepsini böyle yaşamışım diyorum, hayatta sadece bir kez yaşanıyor çünkü.

Bende ;
1) Aile tanışması
2) İsteme
3) Nişan
4) Nişan Bohçası
5) Çeyiz
6) Kına Gecesi
7) İmam Nikahı
8) Düğün (Nikah Düğün Salonunda
Kıyıldı)

ben açıkcası düğünlere gitmeyi pek sevmem akrabalarımınkine giderim sadece şuana kadar isteyerek sadece kuzenlerimin,amcamın ve teyzemin düğününe gidebildim.Ortam güzel sevdiğin insanlarda oluyo orda ama müziklerini sevmiyorum maalesef :D simdi erkek arkadasımla düsününce o tek olduğu icin baya bi düğün vs birsürü şey olcak.acıkcası ben ilk ailelerimizi tanıstırmayı dusunuyorum daha sonra isteme olur nisanı aile arasında evde veya restaurantta yemekle kutlamayı.kınayı düğün seklinde eglenceli yapmayı düğünüde baska sehirde yapabilirsek :D onun cevresi icin maalesef calmalı vurmalı olucak ama ben düğünden snra yne aile arasnda yemek yemekten yanayım daha mutevazi :D bol sohbet bol eglence :D

kesinliklee düğünnn yaa herşeyii az cokk kafmda kurdum o günüü bekliyorummm o kadar o gün gelsin adım adımm tek tek anlatırım sana canım...

ben evli değilim..ama şöyle bir hayalim var..o düğünlerde üzülüyorum bir sürü yemek atılıyor, halbuki kaç kişi doyar..üstelik ne kadar özensen de millet ya diyette oluyor ya da kusur buluyor..dolayısıyla nikah ve ardından zor şartlarda yaşayan vatandaşlara yemek veya sokakta kalanlardan bir kısmını(bütçeye bağlı)bir otelde ağırlamak, eksikleini görmek gibi bir şey isterdim..onun için de kış gelini olup en soğuk zamanda sıcak bir yatak, temizlik ve yemek sunmayı isterdim

Geri