Dünya kadınlar gününe özel en güzel sözler

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Dünya kadınlar gününe özel en güzel sözler
Kadınlar günü, 8 mart kadınlar günü sözleri, dünya emekçi kadınlar günü mesajları, en güzel kadınlar günü sözleri

Tüm dünya da olduğu gibi ülkemizde de 8 Mart tarihin de kadınlar günü kutlanıyor. Dünya emekçi kadınlar günü olarak bilinen bu özel gün de kadınlara verilmesi gereken değerin ve önemin ne kadar önemli olduğuna dair detaylar vurgulanmaktadır.

Ne yazık ki özellikle son yıllar da kadına gösterilen şiddet, taciz ve cinayet olayları artık insanları iyice çileden çıkartmaktadır. Kadınların değerinin ve varlıklarının önemi sadece bir güne sığdırılmamalı ve hayatın merkezi olan kadınların değeri her zaman için bilinmelidir.

Kadınlar günü için resimli sözler

kadınlar günü mesajları.jpg
kadınlar günü resimleri.jpg
kadınlar günü sözleri.jpg
kadınlar için sözler.jpg
kadınlar günü.jpg

Kadınlar gününün tarihçesi hakkın da bilgiler
Kadınlar gününün ilk ne zaman ortaya çıktığına dair merak edenler için sizlere kısaca bilgileri veriyoruz. Tarih 8 Mart 1857 yılını gösterdiği sıralar, Abd'nin New york kentinde 40.000 dokuma işçisi, çalışma şartlarının daha iyi olması için tekstil fabrikasın da toplu bir greve başladılar. Fakat ne yazık ki başlatmış oldukları bu grev sonucun da 129 çalışan işçi hayatını kaybetti. Grev esnasın da polislerin kadın işçilere saldırması sonucu ve kadınların fabrikaya kilitlenmesinden dolayı çıkan yangın esnasın da can veren kadın işçilerin cenaze törenine binlerce kişi katıldı.

8 Mart 1857 yılın da Almanya sosyal demokrat partisi önderlerinden Clara Zetkin, 8 Mart tarihinin dünya emekçi kadınlar günü olarak kutlanmasını önererek bu öneri oy birliği ile kabul edilmiştir.

Tüm dünya da 8 Mart tarihin de kutlanan dünya kadınlar günü Türkiye de ise ilk kez 1021 yılın da kutlanmaya başlanmıştır.

Kadınların ekonomik ve sosyal yönden erkekler ile eşit olduğunun altının çizildiği ve kadın haklarının ve değerinin vurgulandığı kadınlar günün de bir takım etkinlikler, konferanslar ve eğlenceler düzenlenmektedir.

Melekler Mekanı olarak bizler de gerek üyelerimizin gerekse ziyaretçilerimizin dünya emekçi kadınlar gününü kutlar herşeyin gönlünüzce olmasını temenni ederiz.

Kadınlar günü için en güzel sözler

Kadın, erkeği kılıçsız zapt eder ve ipsiz bağlar. (Tolstoy)

Korkmadan sokakta yürüyebildiginiz, cinsiyetinizden dolayı kendinizi kanıtlamak zorunda olmadığınız, saygı gördüğünüz daha iyi bir dünyada olmanız dileğiyle...Her zorluğun üstesinden gelen, kendine inanan, savaşan, sen yapamazsinlarin üzerine giden tüm kadınların KADINLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN! Değerinizin farkında olun, siz özel varliklarsiniz.

Onlardan olduğumuz ve yaşamımızın doğumdan ölüme her anında varlıklarıyla onurlandığımız, ihtiyacımız olduğunda desteklerini esirgemeyen, eğiten, yetiştiren, bizi biz yapma yolunda yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren fedakar kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum.

Kadın, doğası gereği zayıftır; ama acıya en çok o dayanır. Kadının direncini kıran tek şey; hayal ettiği kişinin boş çıkmasıdır. Hayallerinizin boş çıkmaması ümidiyle, kadınlar gününüz kutlu olsun.

Cumhuriyetimizin odak noktasında yer alan kadınlarımız, modern ve çağdaş günlere gelmemizde önemli görevler başarmışlardır. Kadınlar gününüz kutlu olsun.8 Mart, dünyada kadınların eşitlik, kalkınma ve daha huzurlu yaşam özlemleri dile getirdikleri gündür. Kadınlarımızın bu anlamlı gününü yürekten kutluyorum.

Tüm dünya, ülkemiz ve üyelerimiz arasında görev yapan kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Sen hayatımın kutup yıldızı oldun, nereye gidersem gideyim ışığının altında sevginle uyudum. Doğru yolu buldum, seni seviyorum! Kadınlar gününü en içten dileklerimle kutlarım.

Dünyada birçok insan vardır. Kimi mutlu, kimi mutsuz.. Kimi gülüyor, kimi ağlıyor.. Ama tüm güzelliklere ve mutluluklara layık biri var; O’da şu anda bu mesajı okuyor. “Kadınlar Günün Kutlu Olsun!”

Eğer yanınızda olsaydım size sımsıkı sarılır, yaşam boyu gözlerinizdeki ışıltının devam etmesini, huzurlu bir hayat sürmenizi dilerdim. Kadınlar gününüz kutlu olsun.

Analarımız, bacılarımız, hayatımızın yarısı hatta çok daha fazla değerlerimizi ifade eden kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum.

Eğer yanınızda olsaydım size sımsıkı sarılır, yaşam boyu gözlerinizdeki ışıltının devam etmesini, huzurlu bir hayat sürmenizi dilerdim. Kadınlar gününüz kutlu olsun.

Analarımız, bacılarımız, hayatımızın yarısı hatta çok daha fazla değerlerimizi ifade eden kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum.

Bütün kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyor, eşitlik, özgürlük ve mutluluk dolu bir yaşam sürmelerini diliyorum.

Bu sabah mavi bulutları avucuna, mutlulukları gönlüne, sevgimi usulca kalbine bırakıyorum. Güneş her zaman senin için doğsun, en güzel günler seninle olsun. Kadınlar günün kutlu olsun.

Güneş kadar sıcak, kar tanesi kadar berrak, yağmur kadar saf ve temiz bir ömür dileğiyle.. Kadınlar Günün Kutlu Olsun.

Geri