Dünyaca ünlü yıldızlar nasıl zayıflamış acaba?

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Dünyaca ünlü yıldızlar nasıl zayıflamış acaba?
zayıflayan ünlüler draconian diyeti çok zayıflayan ünlüler
Kilo sorunu ünlü olsun olmasın dünyada ki biçok bayanın ortak sorunlarından birisidir.Sizlere dünyaca ünlü yıldızların zayıflama sırları konusunda merak ettiğiniz bilgileri veriyorum bakalım bu ünlü starlar nasıl zayıflamış?
diyetsiz-kilo-ver-9837.jpg

Catherine Zeta Jones
"Karbonhidratlı gıdaların tamamen kesilip, sebze ve meyvelerinse kısıtlı tüketilmesini öneren Atkins diyetinin, bende çok işe yaradığını söyleyebilirim. Çünkü bu diyete göre et, sosis, peynir, tereyağ, yumurta yiyebiliyor, hatta akşam yemeğiyle birlikte bir kadeh şarap bile içebiliyorum. Tek dikkat etmem gereken karbonhidrat bazlı sebzeler ve patates yememek. Bu aslında benim için çok da kolay değil çünkü vazgeçemediğim birçok yiyecek karbonhidrat içeriyor. Mesela hayatımı ekmek ve peynir yiyerek geçirebilirim. Bu zaafla baş etmek için akşamları saat 17:00'den sonra karbonhidrat yemiyorum ve çok faydasını gördüm. Egzersiz olaraksa en çok eskrim yapıyorum. Bu sporu dizlerinizi kınk bir şekilde yaptığınız için bacak kaslarını çok iyi çalıştırıyor ve sıkılaşmaya yardımcı oluyor."

Elizabeth Hurley
"Çok çalıştığım için yüksek besin değeri olan ve bana enerji verebilecek gıdalar tüketmeye çalışıyorum. Mısır gevreği, Sezar salatası, çorba gibi hem tokluk veren hem de kilomu kontrol etmemi sağlayan yiyecekler tercih ediyorum. Özgürce hamburger ve hindili sandviçler yiyememekse en zorlandığım şey. Streching yapmayı ve mekik çekmeyi seviyorum ama çok egzersiz yapmak bacaklarımı kaslandırıp kalınlaştırıyor. Dans etmek beni formda tutuyor. Bunun dışında her gün yoga yapıyorum. En sonunda da kendimi az yağlı kurabiyeler ve dondurmayla ödüllendiriyorum."

Britney Spears
"Vejetaryen olduğum için bolca çiğ sebze tüketiyorum. İtalyan yemeklerini çok severim, özellikle sebze çorbası ve Sezar salatası favorilerim. İçinde hayvansal yağlar olmasına rağmen Fiğ Nevvton bisküvilerimden vazgeçemiyorum. Spor konusunda verebileceğim en önemli tavsiye aşından kaçınmanız. Uzun yıllar boyunca antrenörlerim bana gereğinden fazla egzersiz yaptırdılar. Sonradan fark ettim ki bu vakit kaybından başka bir şey değil. Şimdi sadece bir buçuk saatimi yoga yapmaya ayırmaya başladım. Bunun için altıda kalkmam gerekse kalkarım"

Jennifer Aniston
"Sadece bir diyet olarak değil, yaşam tarzı olarak Zone yöntemini tercih ediyorum. Dr. Barry Sears'ın keşfi olan bu beslenme alışkanlığının temeli, besin dengesinde yatıyor. Yüzde 40 karbonhidrat, yüzde 30 protein ve yüzde 30 yağ tüketiyorsunuz. Kısacası şekerli ve nişastalı gıdaları azaltırken, et ve sebze tüketiminizi artırıyorsunuz. Mesela kahvaltıda yumurta, yoğurt ya da kek, öğlen yemeğinde salata, akşam yemeğindeyse tavuk, balık ya da kırmızı et yiyebilirsiniz. Ekmek ve makarnadan uzak durmanız gerekiyor. Spor desteği olaraksa, sadece haftada üç kez, birer saatlik kardiyo egzersizleri yapıyorum. Zaten ailem Yunan kökenli olduğu için, kalçamın çok da küçük olmaması gerekiyor!"

Janet Jackson
"Abim Michael kendimi bildim bileli kiloma takıktır. Açıkçası iştahlı bir bünyem var ve yemeği seviyorum. Ama 900 kalorilik vejetaryen diyetimi; ***s, koşu ve mekik egzersizleriyle birlikte uyguladığımda vücudumdaki incelmeyi ve kaslanmayı görmek de beni çok mutlu ediyor. Şu anda, haftada altı gün, günde iki buçuk saatimi spor yapmaya ayınyorum. Anoreksiya ve Blumia hastalıklannı da tamamen yenmiş durumdayım. İnce olmak, ancak yemeğe sağlık çerçevesinde kısıtlamalar getirilerek başarıldığında insanı mutlu ediyor. Bunu iyice anladım. Şimdi bol bol sebze, tavuk ve balık yiyorum. Yağ, krema, peynir gibi besinlerden uzak duruyorum."

Halle Berry
"Ben diyabet hastasıyım, o yüzden kilo almamak için yaptığım spor artık hayatırr bir parçası oldu. Çok fazla diyet kola içiyorum. İnsanlar kola değil su tavsiye ediyorlar ama bu alışkanlığı edinemedim. En çok yaptığım egzersizler koşu bandında koşmak, kollarımı ve üst gövdemi sıkılaştırmak için ağırlık çalışmaları yapmak. Ayrıca, kalça ve popo sıkılaştırıcı egzersizler yapıyorum. Bir de Hintli bir şifacıdan öğrendiği karışımlarını içiyorum. Arkadaşlarım önce güldüler, ama bir hafta sonunda iyi bir şekilde işe yaradı!"

Charlize Theron
Bir filmim için yedi kilo vermem gerektiğinde, alkol ve nişastalı gıdaların tamamen yasak olduğu, akşam 17:00'den sonra da hiçbir şey yiyemediğim Draconian diyetine girdim. Bunun yanında bol bol yoga yaptım ve koştum. Bu benim için pek eğlenceli bir dönem olmadı çünkü bunların hiçbiri kendi tercihim değil, yönetmenin isteği üzerine yaptığım şeylerdi. Aynca bu şiddette bir diyet vücudu yorgun düşürüp, direnci zayıflatıyor. Benim tercihimi sorarsanız; ben genellikle 36 beden civarındayımdır ve kilomdan da gayet memnunum.

Geri