ek gıda yoğurt nasıl verilmeli

Z

Zerrin223

Forum Okuru
ek gıda yoğurt nasıl verilmeli
ek gıda yoğurt nasıl verilmeli ne yapmalıyım

Merhaba

Bebeğim 6 aylık oldu doktorumuz ek gıdaya geçebilirsiniz dedi. Ek gıda olarak sebze çorbası , meyve , bisküvi felan veriyorum ama yoğurt da vermek istiyorum yoğurtu bebeğime nasıl verebilirim . Yoğurt vermeye çalıştım bebişim yüzünü ekşitti çıkardı. Yoğurt veremedim yoğurdu nasıl vermeliyim nasıl verirsem bebeğime yedirebilirim yardımcı oolurmusunuz

Merhaba Zerrin

Ek gıdaya geçmek önemli ama ek gıda diye bebeğimize verdiğimiz besinler çok daha önemli çünkü istiyoruz bebeğimiz herşeyi hemen yesin bu mümkün değil bir defa bunu aklınızdan çıkarmayın . Çünkü bebeğimiz ek gıdalarla yeni tanışıyor ilk kez mama ve anne sütünden fakrlı tatlar almaya başladığı gibi sindirim sistemi de daha tam olarak buna uygun olmayabilir yani en azından her yiyeceğe. Yoğurt çok güçlü bir besin olduğu gibi çok güçlü bir prebiotiktik bebeğinizin sindirim sistemi ve bağırsak florasına birebir gelir. Ama fazla verilmemelidir fazlası potasyum fazlalığı yapabilir bu da bebeğinizin demir emilimini düşürür bu da kan yapımını yavaşlatıp azaltabilir Bunu için az miktarlarda vermeniz de fayda var. Eğer yoğurdu sade yemiyorsa üzüm pekmezi ile karıştırın verin yiyecektir mutlaka ama sakın bal ile vermeyin çünkü henüz bal yemeye hazır değiliz , balı 1 yaşından sonra inşaallah ....

Geri