Emmeyen 6 aylık bebeğin beslenmesi neler olmalı nasıl olmalı?

• Konbuyu başlatan Acılı ezme
  • Başlangıç tarihi
A

Acılı ezme

Forum Okuru
Emmeyen 6 aylık bebeğin beslenmesi neler olmalı nasıl olmalı?

Emmeyen 6 aylık bebek beslenmesi melek kadınlar kulübü emmeyen 6 aylık bebek beslenmesi forum'da.​

Kızlar bebeğim 6 aylık ve nedense emmek istemiyor sütüm de geliyor aslında ne demek istediğini anlayamadım biraz huzursuz ek gıdaya da geçiş yaptık acaba onun etkisi var mıdır diye düşünüyorum siz bu konuda neler düşünüyorsunuz fikirlerinizi benimle paylaşır mısınız? 6 aylık bebek beslenmesi nasıl olmalı? Emmeyen 6 aylık bebek beslenmesi nasıl olur neler verebilirim kesinlikle emmek istemiyor. Ek gıdaya geçiş sonrasında sizin bebeklerinizde de böyle oldu mu acaba? Ek gıda olarak neler veriyorsunuz 6 aylık bebeğe?

images (9).jpeg

Merhabalar
6 aylık bebek neden emmek istemez bunun birkaç sebebi olabilir Bir sebebi ek gıdaya geçmenin sonucudur ikincisi ise 6 aylıkken bebekler diş çıkarma döneminde dirler dolayısıyla emmek istemeyebilirler. Diğeri de hastalık ve huzursuzluktur bu sebeple bebekler emmek istemeyeceklerdir. Emmeyen 6 aylık bebek beslenmesi nasıl olmalıdır aşağıdaki yazımızı okumaya devam edin.

"Emmeyen 6 aylık bebek beslenmesi nasıl olmalı?"​

Emmek istemeyen bebeklere doktorların tavsiyesi olarak yine de anne sütü ilk verilmesi gereken gıdadır. Anne sütü yetmiyorsa ve bebek doymuyorsa zaten devam sütüyle devam etmeniz gerekiyor ama sütünüz varsa ilk olarak anne sütünü bebeğinize vermeniz gerekiyor emmiyorsa eğer sağıp biberonla vermeyi deneyebilirsiniz. İlk 6 ay zaten kesinlikle anne sütü verilmeli 1 yaşına kadar da ek gıdaya geçirmiş olsa bile 6 aylıkken anne sütü ilk besin olarak kabul edilmeli bebekler için. Bebeğiniz emmek istemiyorsa belki Diş de çıkarıyor olabilir ya da herhangi bir rahatsızlığı olabilir bunun için doktorunuza da bir göstermenizde de fayda var.

6 aylık bebeğiniz 2 ay sonra 8 ay olacak ve 8 aylık bebek beslenmesi nasıl olur bunun hakkında aşağıdaki yazımızı inceleyebilirsiniz. "8 aylık bebek beslenmesi nasıl olur neler vermeliyim"

Geri