emre aydın

MEÇHUL

Daimi Üye
Üye
emre aydın
emre aydın hayat hikayesi emre aydının evi
" Yarışı benim fanlarım kazandı " AFİLİ SEVGİ Röportajı

aydinys0.jpg

Emre AYDIN;

Sevgi yarışında zirveye çıkmanın hazzı bir başka olsa gerek.
Hele ki o zirve koca bir kıtanın üzerinde yükseliyorsa.

Yalnızlığın pek bir afilisini bizlere anlatan Emre Aydın' ın adı yazıyor şimdilerde o zirvede.

Çünkü o, geçtiğimiz hafta İngiltere' nin Liverpool şehrinde düzenlenen

2008 MTV Avrupa Müzik Ödülleri (EMA) töreninde ' Avrupa'nın en iyi sanatçısı ' ödülünü havaya kaldırdı.

Genç sanatçıyı bu büyük ödüle ulaştıran süreç bir sevgi yarışıydı aslında.
Sevenleri öyle bir organize oldu, öyle bir çalıştı ki onu Avrupa'nın zirvesine taşıdı.

Önce Hayko Cepkin, Sagopa Kajmer, Hande Yener ve Hadise'yi geride bırakarak MTV Türkiye birincisi oldu.
Ardından 21 ülkenin birincisiyle ' Avrupa'nın en sevilen sanatçısı ' olabilmek için yarıştı.

Kimler yoktu ki rakipler arasında.
İngiltere'den Leona Lewis'in adını yazsak yeter herhalde. İnternet üzerinden yapılan oylamada sadece Türkiye'den alınan ' tık ' ların önemi yoktu.

Diğer ülkelerden alınacak oylardan gelen puanlar taşıyacaktı zirveye genç sanatçıyı.

İşte bu noktada Emre Aydın'ın fan kulübü tam anlamıyla devreye girdi.
Yurtdışında yaşayan Türkleri harekete geçirdiler, yabancı radyolara ulaştılar, uluslararası forumlarda tanıtım yaptılar.
Hatta Macar dinleyicileri afişler astılar ülkelerinde duvarlara.

Ödül töreninde sahneye çıkan ünlü İtalyan sanatçı Tiziano Ferro, Avrupa'nın en sevilen sanatçısını açıklarken ağzından ' Emre Aydın, Türkiye ' sözleri dökülüverdi.

İşte o an sadece Emre Aydın için değil onu ' pek bir afili sevgiyle ' destekleyenler açısından mutluluğun doruk noktasıydı.

Neden olmasın ki?

İsrail'den Shiri Maimon, İtalya'dan Finley, Rusya'dan Dima Bilan ve İngiltere'den Leona Lewis'i geçerek
Türkiye'nin adını MTV'ler aracılığıyla dünyanın dört bir yanına duyurdu. Emre Aydın.

Başarı büyük.

Ama o, mütevazı duruşundan yine taviz vermiyor. " Bu yarışı benim sevenlerim kazandı. " diyor.
smiley9.gif

emremmm seni izlerken aglıyorum seni cok seviyorummm

Geri