Emzirdiğim için vicks kullanmam bebeğime zararlı olur mu?

• Konbuyu başlatan vickskullanımı
  • Başlangıç tarihi
V

vickskullanımı

Forum Okuru
Emzirdiğim için vicks kullanmam bebeğime zararlı olur mu?

Emziren anne vicks kullanımı melek kadınlar kulubü emziren anne vicks sürebilir mi forum'da.​

Arkadaşlar ben emziren bir anneyim ama birkaç gündür aşırı göğsüm acıyor sanki üşütmüş gibiyim. Böyle olduğum zamanlarda vicks sürüyorum biraz rahatlatıyor beni. Emziren anne olduğum için vicks sürebilir miyim? Emziren anne vicks kullanabilir mi? Vicks beni çok rahatlatır hatta buhar olarak içime de çekerim hasta olduğum zamanlarda. Bu şekilde olursa bebeğime zararı olur mu kızlar?

Merhaba
Emziren annelerin dikkat etmeleri gereken şeyler var ilaç kullanımı konusunda her ne kadar da masum gibi görünse de doktorunuza danışmadan kullanmamanız gereken ilaçlardan ki vicksi göğsünüze kullandığınızda bebek bundan etkilenir. Özellikle laktasyon döneminde olduğunuz için memeye yakın bölgede bu tür merhemler kullanmak bebeğin solunum yoluna kötü etki oluşturabilir. Hem emziren anneler hem hamile anne adayları için ne olursa olsun kullanımı için doktora danışılmasında fayda olduğunu düşünüyorum ben. Emziren anneler vicks kullanımı için dediğim gibi gerekmedikçe ve doktora sormadan kullanmayınız.

Emziren ve hamileler üzerinde kullanımı hakkında konuştuk ya bebekler için? ''6 aylık kızıma vicks zarar verir mi'' mutlaka annelerin bilgi edinmesi gereken bir yazı diye düşündüm ve hemen paylaşmak istedim.

Geri