Emziren anne soğan suyu içebilir mi

M

Melekzxzxzxzx

Forum Okuru
Emziren anne soğan suyu içebilir mi
Emziren anne soğan suyu içebilir mi bir zararı var mı

merhaba

benim bebeğim 3 aylık ve anne sütüyle besliyorum , anne sütünün yanında mama takviyesi de yapıyorum çünkü sütüm yeterli miktarda bebeğimin beslenmesine yetmiyor. Bunun için arkadaşım bir şey tavsiye etti sizlerle paylaşmak istedim , soğan suyunun anne sütünü arttırdığını söyledi bu doğrumu , soğan suyu içebilir miyim anne sütünü arttırır mı ve bir sakıncası var mı cevaplar mısınız

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba Melek

Emziren annelerin günümüzde çoğunun problemi sen de olduğu gibi sütünün yeterli olmaması ve sütünü arttırmak için doğal yollara başvurması. Bene doğru yapıyorsun ama bir kaç sıkıntı var bu konuda , anne sütünü arttıran bazı besinler var ki aynı zaman da anne sütünün tadını ve yaısını da değiştiriyorlar bu yüzden sıkıntı olabiliyor çünkü bebek değişen anne sütünü almayabiliyor , sütü arttıracağım derken tamamıyle bebeğinizi sütsüz bırakabilirsiniz soğan suyu bunlardan bir tanesi.

Soğanı rutin yemekler içerisinde pişmiş haliyle tüketebilirsin ama soğan suyunu sıkıp içmeni tavsiye etmem bebeğin sütü reddedebilir. Sütünü arttırmak için bol su iç günde 3 litre su içmelisin , rezene çayı, kuru incir , kuru üzüm ve kuru erik yiyebilirsin her gün haşlanmış yumurta bir bardak süt , yeşil sebzeler sütünü arttıracaktır.

Son düzenleme:

Geri