En erken gebelik testi ne zaman yapılmalı ?

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
En erken gebelik testi ne zaman yapılmalı ?
Erken gebelik belirtileri erken gebelik testi erken gebeliğin oluşmasına neden olan etkenler

Bildiğiniz üzere kadınlarımız gebelik hususunda inanılmaz hassaslar ve inanılmaz meraklılar. Peki bir kadın hamile olduğunu düşündüğü andan itibaren gebeliği en erken ne zaman tespit edebilir. Kullanılan gebelik testleri erken hamileliğin tespiti için ne kadar güvenilir ?
gebelik testi.jpg

Öncelikle gebeliğinizin oluşmasına daha doğrusu gebeliğin erken oluşmasına neden olan etken; önelikle yumurtlama döneminde yapılacak olan birliktelikten geçer. Bunun için yenilecek yiyecek yada başka bir neden aramayın. Günümüzda kadınlarımızın ne kadar geç hamile kaldığını gerek sitemiz, gerekse diğer forumlarda yapılan yorumlardan anlıyoruz. Erkenden gebe kalabilmeniz için kesinlikle plan ve proğram yapmalı, yumurtlama günlerinizin tespiti için son derece de titiz davranmalısınız. Bunun için sitemizde bulunan otomatik hesaplayıcılar bölümünden faydalanmanız yararınıza olacaktır.

Hamile olduğunuzu düşündüğünüz andan itibaren ( kesin birşeyler hissediyorsanız ) regl tarihiniz normalde 2 ila 7 gün arasında geçtiğinde, eczaneden alacağınız testler sizlere yüzde 70 ve üzeri doğru sonuç verecektir. Tabiki ilk 5 dakikada aldığınız sonuç önemli bununda altını çizelim. Zira sitemize gelen yorumlara baktığımızda; idrardan gebelik testi yapan kadınlarımız " iki saat sonra ikinci çizgi belirdi " gibi ifadeler kullanıyorlar. Bu durumda gebelik gerçeği yansıtmamaktadır. İlk 5 dakikada aldığınız sonuç doğrudur arkadaşlarım.

Yinede sizler gebelik hususunda ikna olmadı iseniz, yaptığınız testteki sonuca güvenmiyorsanız. O zaman beklemeden kadan betahcg gebelik testi yapmanız gerekiyor. Beta hcg testi örneği konumuza bakarak değerler hakkında bilgiler edinebilirsiniz.

Merhaba, geç döllenme gibi durumlarda test negatif çıkabilir. Bu yüzden net sonuç alabilmek için mensiniz de en az 3 günlük gecikme olmasını bekleyin.

ARKADAŞLAR MERHABA
BİRŞEY SORMAK İSTİYORUM.ADETİME 6 GÜN VARKEN ERKEN GEBELİK TESTLERİNDEN YAPTIM SONUÇ POZİTİF ÇIKTI. ADETİME 4 GÜN KALA NORMAL STANDART GEBELİK TESTLERİNDEN YAPTIM SONUÇ NEGATİF ÇIKTI. ŞUANDA ADETİME 3-4 GÜN VAR GİDİP KAN VERSEM DOĞRU BİR SONUÇ ALABİLİRMİYİM? MERAKTAN ÖLMEK ÜZEREYİM NE YAPACAĞIMI ŞAŞIRDIM.NE OLUR BİR YOL GÖSTERİN

ARKADAŞLAR MERHABA
BİRŞEY SORMAK İSTİYORUM.ADETİME 6 GÜN VARKEN ERKEN GEBELİK TESTLERİNDEN YAPTIM SONUÇ POZİTİF ÇIKTI. ADETİME 4 GÜN KALA NORMAL STANDART GEBELİK TESTLERİNDEN YAPTIM SONUÇ NEGATİF ÇIKTI. ŞUANDA ADETİME 3-4 GÜN VAR GİDİP KAN VERSEM DOĞRU BİR SONUÇ ALABİLİRMİYİM? MERAKTAN ÖLMEK ÜZEREYİM NE YAPACAĞIMI ŞAŞIRDIM.NE OLUR BİR YOL GÖSTERİN
https://www.meleklermekani.com/threads/hamilelik-iliskiden-kac-gun-sonra-belli-olur.264540/page-6

Daha önce sorunuz yanıtlandı. Dışarı dan sormuşsunuz sorduğunuz yerden takip edin. Gebelik testini gecikme olmadan yapmışsınız. Adete 1-2 gün kala yada gecikme olunca yapılmalıdır . İdrar dan yapılan gebelik testleri aynı zaman da bazı koşullardan dolayı hatalı sonuç verebiliyor. Hcg testinin ise yanılma payı yok % 100 net sonuç verir. Adetiniz de gecikme olursa tekrar test yapın.

https://www.meleklermekani.com/threads/hamilelik-iliskiden-kac-gun-sonra-belli-olur.264540/page-6

Daha önce sorunuz yanıtlandı. Dışarı dan sormuşsunuz sorduğunuz yerden takip edin. Gebelik testini gecikme olmadan yapmışsınız. Adete 1-2 gün kala yada gecikme olunca yapılmalıdır . İdrar dan yapılan gebelik testleri aynı zaman da bazı koşullardan dolayı hatalı sonuç verebiliyor. Hcg testinin ise yanılma payı yok % 100 net sonuç verir. Adetiniz de gecikme olursa tekrar test yapın.
TEŞEKKÜR EDERİM İLGİNİZ İÇİN.

Geri