En İyi Ağrı Kesici Anne Ninnisi!

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
En İyi Ağrı Kesici Anne Ninnisi!
ninni söylemenin faydaları, ninnin bebeğe olumlu etkileri, ninninin yararları

Bebek sahibi olan çiftler iyi bilir özellikle yenidoğan bebeklerin ilk aylarda ağrısı ve sancısı bir türlü bitmez ve genel de sürekli ağlarlar. Genel de bebekleri uyutmak için hemen hemen hepimiz ninni söylediğimiz olmuştur. Hatta ben şahsen bu konuda master yaptım diyebilirim hahaha Sonuçta 4 çocuk annesi olan ben her çocuğum da belli başlı ninnileri mırıldanarak çocuklarımı uyutmuşumdur. Yapılan araştırmalara göre ninninin bebeğe olumlu etkileri varmış. Ağrı kesici özelliği olan ninnin bebeğe faydaları hakkın da yayınlanan haberin detaylarını sizler için paylaşıyorum.
ninni.jpg

İngiltere'deki Great Ormond Street Hospitalhastanesinde yaklaşık 20 yıldır müzik terapisi uygulayan Dr. Nick Pickett ve ekibinin yaptığıaraştırma, ninnileri duyan bebeklerin ve yürüme çağındaki çocukların kalp ritmini yavaşlattığını ve ağrılarını azalttığını gösterdi.
Pickett, yüzyıllardır ebeveynlerin içgüdüsel olarak bebeklerini rahatlatmak için ninniler söylediğini, ancak ninnilerin sağlığa faydalarının bilimsel olarak kanıtlanmasının heyecan verici olduğunu belirtti.
Nick Pickett, hastanedeki 37 kalp hastası bebeğeninni söyledi ve onların kalp ritmini, ağrılarını, ağlamalarını, yüz ifadelerini ve hareketlerini inceledi. Ayrıca, bazı bebeklere kitap okundu. bazılarının yanında sessizce oturuldu.
Sadece ninnilerin kalp ritmini yavaşlattığı ve ağrıları azalttığı görüldü.
Ninnilerin sakinleştirici tonunun bebeklerin dikkatini dağıtarak ağrıyı azaltıyor olabileceğini belirten Pickett, canlı müziğin ağrıyı azaltmada daha faydalı olduğunu, bebeklerin ilk olarak ninniyi söyleyen kişinin sesine, daha sonra enstrümana tepki verdiğini, birden fazla enstrümanın ise daha az etkili olduğunu vurguladı.
Araştırmanın sonuçları "Psychology of Music" dergisinde yayımlandı.

Geri