En İyi Çamaşır Kurutma Makinesi Hangisi Tavsiye

Bosch markasından vazgeçip electrolux kurutma makinesi aldım. Aldığım kurutma makinesinin tam olarak modeli EDH3897SDE dir
ImageExternal.jpg

Makinenin kullanıcı yorumlarına ve izlenimlerime gelince;
Öncelikle şunu belirtmek isterim ki inanılmaz derece de çamaşır sıkıntım ortadan kalktı. Yıllar önce bulaşık makinesi için de birçok kişi"ne gerek var iki tabak bardak değilmi elde yıkanır" diye yorumlar da bulunuyor ve bulaşık makinesini lüks bir ihtiyaç olarak görüyorlardı. Günümüz de hemen hemen her evin mutfağın da artık büyük bir ihtiyaç olarak bulaşık makineleri mevcut..

Aynı şeyi kurutma makinesini kullanan biri olarak bende söylüyorum. İnanılmaz bir ihtiyaç kullandıktan sonra neden daha önce alıp kullanmamışım diyorsunuz.
Kurutma makinem 9 kiloluk ve ihtiyaca gayet iyi karşılık veriyor. Kırışıklık olayına gelince eğer yüksek ısıda ve tam kurutan programı seçerseniz kırıştırıyor ama ben dolap kuruluğu seçiyorum abartılı bir kırışıklık oluşmuyor.

Ayrıca kırışıklık açma tuşu var onu kendinizde ayarlayabiliyor ve kırışıklığı açma süresini ekstra uzatabiliyorsunuz.
Dışarıya çamaşır as topla derdi benim için bitti. Yün, hav, tüy toplama sepeti sayesin de çamaşırlarım daha yumuşak ve tüysüz çıkıyor.
Ütüye hazırlık programının performansı çok hoşuma gitmedi o yüzden pek kullandığım söylenemez ama bunun yanın da makine de çok fazla program var. Hatta temiz olmasına rağmen şöyle bir sudan geçsin dediğiniz şeyleri buharla temizlik programına atabiliyorsunuz. Elektrik faturasına gelince; Çok fazla abartılı bir yansıma olmadı zaten makine elektrik tasarruflu bir model...

Almalımıyım derseniz evet ben çok memnunum dediğim gibi geç bile kalmışım keşke daha önce alsaydım diyorum. Özellikle kış ayların da sık sık çamaşır yıkayıp kurutma sorunu olanlar için büyük bir ihtiyaç;)

bende çok istiyorum çevremde kurutma makinesi kullananlar var ama farklı şeyler söylüyorlar memnun olanda var olmayanda buradaki yazılan yorumları okuyunca kesinlikle almaya karar verdim büyük ihtimalle bende elektrolux kurutma makinesi alacam yorumlarınızın fikir edinmemde çok faydası oldu

benim kurutma makinesinin aynısını kullanıyorsunuz adminim elektrolux kurutma makinesinden ben çok memnunum sadece battaniyeleri kuruturken çok randıman aldığım söylenemez bende kışın petek üzerinde kurutuyorum ama diğer çamaşırlar tam istediğim gibi kuruyor makineden çıkarır çıkarmaz hemen katlayıp kaldırıyorum işimde çok olmuyor o yüzden kurutma makinesi almayı düşünenlere tavsiye ederim pişman olmazsınız alıp kullandıktan sonra keşke daha öhce alsaymışım diyorsunuz benim elim kolum oldu resmen

Serie | 6 WTW83460TR BOSH
SelfCleaning Condenser çamaşır kurutma makinesi kullanıyorum ve çok menun olduğumu belirtmek isterim. Herkeze tavsiye ederim.

kurutma makinesi inanılmaz rahat oluyor almadan önce bazı olumsuz yorumlar okumuştum çamaşırları yıprattığına dair ama benim başıma öyle aman aman bir problem gelmedi hele kış ayların da inanılmaz rahat oluyor kurutma makineleri çamaşır as topla derdinden kurtuluyorsunuz hele kalabalık bir aile iseniz zaten çamaşır derdi bitmiyor çamaşırların kurumasını bekliyorsunuz ki yenisini atasınız benim evin etrafında inşaat çalışmaları vardı kurutma makinesi almadan önce çamaşırların inşaatın tozundan mahfoluyordu şimdi derdim kalmadı mis gibi çıkıyor çamaşırlarım hiç vakit kaybetmeden çıkartıp direk katlayıp kaldırıyorum kesinlikle almak isteyenlere tavsiye ederim

Bende kurutma makinası olmazsa olmaz diyenlerdenim Çok büyük bir ihtiyaç bence. Öncelikle miele markasını tercih edin derim ama fiyatı yüksek olduğu için ben elektrolüks 9 kg aldım. Memnunum ama kırışık azaltmıyor yine de pratik asma derdini ortadan kaldırıyor. Özellikle sık çamaşır yıkayanlar kesinlikle kurutma makinası da kullanmalı.

Kalabalık bir aileye sahibim ve özellikle kış ayların da çamaşır kurutma olayı bana sıkıntı yaşatıyor. Aslın da ne zamandır aklım da bir çamaşır kurutma makinesi vardı ama etraftan duyduğum sözler şugüne kadar almamın önüne geçti.

Geçenler de bir yakınımdan da duyduğum çamaşır kurutma makinelerinin son çıkan versiyonlarının birçoğu çamaşırı yıpratmıyor ve hatta kırışık olanları da düzleştiriyor.

Ekli dosyayı görüntüle 63533

Mille marka kurutma makinelerinin çok iyi olduğunu duydum hatta bir modelini bile kafam da belirledim ama ücret bayağı yüksek geldi bana...Şimdi biraz kafam karıştı acaba indirim olurmu bilmem ama mille için biraz daha mı bekliyeyim yoksa sizlerin de kullanıp tavsiye edeceği iyi bir kurutma makinesi mi alayım...

Ekli dosyayı görüntüle 63534

Mille kurutma makinesinden sonra kafam da yine siemens ve bosch markayı belirlerledim zaten bizim evde çamaşır makinesi dahil birçok ürün bosch marka... Marka olarak çok memnunum yerim olsa aynı markanın kurutma makinesini alıp üst üste kullanmayı düşünüyorum ama şuan da kullandığım makinenin üzerine tekrar bir makine koyacak yerim yok.

Ekli dosyayı görüntüle 63535

Genellikle kurutma makinesi kullananların olumsuz yorumlarından bazıları şunlar; Plastik bir koku olduğu, çamaşırları yıprattığı ve bazı çamaşırları daha çok kırıştırdığı şeklin de oluyor.

Bu şikayetler harici bana önerebileceğiniz kurutma makinesi varmı acaba? Dediğim gibi kalabalık bir aileyiz ve ütü olayım da çok fazla oluyor bana çamaşırları kırıştırmayan, düzleştiren yada ütüye en kolay şekil de hazırlayan, çamaşırlara plastik kokusu vermeyen yıpratmayan bir makine önerirseniz sevinirim.

Burada kullandığınız kurutma makinelerinin markalaranı ve edindiğiniz olumlu olumsuz deneyimleri yazarsanız bana ve kurutma makinesi almayı düşünenlere yardımcı olacağınızdan emin olabilirsiniz;)
Ben 10 yıldır kullanıyorum ve çok memnunum çok doldurması gün zaman sıcak katlanır da çamaşırlar utulenmis gibi oluyor sadece biraz çekme oluyor çamaşırlar da birde kazakları atmiyorum şimdi bozuldu yenisini alicam tavsiye ederim hocam

Vestel Akıllı 9914 TT Kurutmalı Çamaşır Makinesi kullanıyorum herkeze tavsiye ederim. yerli malı kullanın

Ben 10 yıldır kullanıyorum ve çok memnunum çok doldurması gün zaman sıcak katlanır da çamaşırlar utulenmis gibi oluyor sadece biraz çekme oluyor çamaşırlar da birde kazakları atmiyorum şimdi bozuldu yenisini alicam tavsiye ederim hocam

Kullandığınız kurutma makinesinin marka ve modelini de yazarsanız bu konuda fikir almak isteyenlere yardımcı olursunuz;)

Geri